reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli otomobil: Alpha JAX CUV

Dört kişilik araziye özel elektrikli otomobil: Alpha JAX CUV

Elektrikli otomobil pazarına tasarımı çok dikkat çekmeyi başaran, araziye özel bir model de eklendi. Karşınızda Alpha JAX CUV.

Alpha JAX CUV, Alpha Motor Corporation imzasını taşıyan ve şimdilik sadece sanal ortamda yer alan yani konsept sayılabilecek bir elektrikli otomobil. Alpha Motor Corporation ismi size tanıdık gelebilir. Çünkü bu firmadan daha önce de detaylarına burada yer verdiğimiz “Alpha Ace” isimli çok şirin bir model gelmişti. Aslına bakarsanız Alpha JAX CUV modeli, Alpha Ace ile hemen hemen aynı yapıyı koruyor ancak temeli araziye özelleştiriyor. İlk olarak koyu yeşil rengiyle dikkatleri üzerine çeken araç, aktarıldığı kadarıyla dört kişilik tasarlanmış. Arazi kullanımı için yerden yüksek olan ve arazi şartlara uygun tampon parçaları kullanılan model, firma tarafından verilen bilgiye göre 0’dan 100 km/s hıza 6,5 saniyede çıkabiliyor. Bünyesinde 75 kWh lityum-iyon pil paketi yer alan araç, kullanıma da bağlı olarak ortalama 400 km kadar menzil getiriyor. İstenirse sadece önden çekiş, istenirse de dört çeker olarak alınabileceği aktarılan Alpha JAX CUV, firmanın verilerine göre 839 kg çekme değerine sahip.

Alpha JAX CUV elektrikli otomobil için fiyat açıklanıyor

İç mekanı Alpha Ace ile aynı olan yani fazlasıyla modern olan otomobil için hazırlanan ön satış sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Burada karşımıza 38 bin dolar başlangıç fiyatı çıkıyor. Bu fiyat 48 bin dolara kadar çıkıyor. Alpha Motor Corporation firmasının bu araçları gerçekte satışa sunup sunmayacağını ise zaman gösterecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İLGİLİ HABERLER