reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli otomobil Supersaga

Elektrikli otomobil Saga sportif hale geldi; karşınızda “Supersaga”

Alpha Motor Corporation imzalı bir model daha karşımıza çıktı. Firmanın dikkat çeken en yeni aracı elektrikli otomobil Supersaga oldu.

Karşımıza ilk olarak Alpha Ace elektrikli otomobil modeli ile çıkan Alpha Motor Corporation, daha sonra elektrikli pickup Alpha Wolf, Alpha JAX CUV ve Alpha Wolf+ modelleri ile ses getirmişti.

Firmanın en son hayali aracı ise kısa süre önce gelen sedan elektrikli otomobil Saga olmuştu. LA Auto Show kapsamında görücüye çıkarılan araç, direkt olarak Ace üzerine kuruluyor ancak daha fazla yaşam alanı getiriyordu. Bilgisayar ortamında hazırlanan tanıtım videosunu sayfanın en altında izleyebileceğiniz otomobil, şirketin diğer konseptleri gibi retro bir tasarım çizgisine sahipti.

Alpha Motor Corporation firmasına göre arkadan itiş ve dört çeker olmak üzere iki farklı versiyonda tasarlanan otomobil, çıktığı zaman 85 kWh pil paketi üzerine kurulacak ve bununla yaklaşık 480 km menzil getirecek. Hızlı şarj sistemi ile donatılacak araç, 0’dan 100 km/s hıza ise 6 saniyede çıkabilecek.

Fiyatının 45-50 bin dolar aralığında olacağı aktarılan Saga’nın sportif versiyonu ise direkt olarak Supersaga olacak. Yine bilgisayar ortamında gösterilen araç, retro bir yarış otomobili çizgisinde ve tasarım kişiden kişiye değişiyor olmasına rağmen bizce güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli otomobil Supersaga için beklenti yüksek

Dört teker çekiş sistemine sahip olacağı açıklanan spor elektrikli, söylendiği kadarıyla 0’dan 100 km/s hıza 4,6 saniyede çıkabilecek. Henüz çıkış tarihi, ayrıntılı teknik özellikler ve fiyat gibi detayları paylaşılmayan otomobil, 60 bin dolara yakın ya da üstünde bir fiyatla satışa sunulabilir. Tabi satışa sunulabilirse… Alpha Motor Corporation halen somut bir araç gösterebilmiş değil.

İlgili Video