reklamı kapat

POPÜLER

Alpha Wolf+ elektrikli pickup

Hayali ama güzel; karşınızda yeni elektrikli pickup Alpha Wolf+

Alpha Motor Corporation imzalı bir model daha karşımıza çıktı. Firmanın dikkat çeken en yeni modeli elektrikli pickup Alpha Wolf+ oldu.

Karşımıza ilk olarak Alpha Ace elektrikli otomobil modeli ile çıkan Alpha Motor Corporation, bu aracın temelinde bir konsept daha hazırlamıştı. Bu konsept de elektrikli pickup Alpha Wolf’tan başkası değildi.

Şimdi bu konseptin üstüne ilginç şekilde bir konsept daha kondu ve Alpha Wolf+ doğdu. Firmanın gösterdiği diğer araçları gibi Wolf+ da henüz sadece bilgisayar ortamında yer alıyor.

Halen bu modelleri gerçeğe dönüştürüp dönüştürmeyeceği tam olarak bilinmeyen firma, Wolf+ konsepti ile de dikkat çekiyor. Bu model direkt olarak arazi kullanıma odaklanıyor.

Arkasında terse açılan kapılar kullanılan araç, temel olarak dört kişili tasarlanmış ancak rahatsız da olsa 5 kişi de taşınabilir. Arka kasası uzayabilen ve üstünde de yük taşıyabilen Wolf+, araziye uygun gelişmiş LED aydınlatma taşıyor.

Yerden yüksek olan ve ön kısmında motor olmadığı için ciddi oranda yük taşıyabilen araç, Wolf ile daha güçlü olmasına rağmen benzer bir temele oturuyor.

İlk açıklamalara göre menzili 400 km’nin üzerinden olan araç, 0’dan 100 km/s hıza 5,9 saniyede çıkabiliyor ve 3 tondan fazla çekebiliyor.

İç mekanı diğer modeller ile benzer şekilde çok modern olan elektrikli pickup Wolf+ için opsiyonel bir kasa güneş paneli sunuluyor.

Elektrikli pickup Wolf ve Wolf+ öncesinde ise Alpha JAX CUV gelmişti

Alpha JAX CUV da Alpha Ace ile hemen hemen aynı yapıyı koruyor ancak temeli araziye özelleştiriyor. İlk olarak koyu yeşil rengiyle dikkatleri üzerine çeken araç, aktarıldığı kadarıyla dört kişilik tasarlanmış.

Arazi kullanımı için yerden yüksek olan ve arazi şartlara uygun tampon parçaları kullanılan model, firma tarafından verilen bilgiye göre 0’dan 100 km/s hıza 6,5 saniyede çıkabiliyor.

Bünyesinde 75 kWh lityum-iyon pil paketi yer alan araç, kullanıma da bağlı olarak ortalama 400 km kadar menzil getiriyor.

İstenirse sadece önden çekiş, istenirse de dört çeker olarak alınabileceği aktarılan Alpha JAX CUV, firmanın verilerine göre 839 kg çekme değerine sahip.

İlgili Video