reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli pickup Wolf

Elektrikli pickup Wolf için ilk gerçek prototip gösterildi [Video]

Alpha Motor Corporation imzalı elektrikli pickup Wolf, tasarımıyla çok dikkat çekmişti ancak bilgisayar ortamında kalmıştı. Bu durum bugün değişti.

Karşımıza ilk olarak Alpha Ace elektrikli otomobil modeli ile çıkan Alpha Motor Corporation, bu aracın temelinde bir konsept daha hazırlamıştı, 2021 yılında Wolf konsepti ile karşımıza bir elektrikli pickup çıkarmıştı. Modern altyapı ile retro tasarımı birleştiren ve 35 bin dolarlık başlangıç fiyatı olacak denilen bu model için önden çeker tek motor ya da dört çeker çift motor olmak üzere iki farklı versiyon duyurulmuştu. Firmaya göre menzili 400 km’nin üzerinden olacak araç, 0’dan 100 km/s hıza 6,2 saniyede çıkabilecek ve 1.360 kg çekebilecek. İç mekanı diğer modeller ile benzer şekilde çok modern olan elektrikli pickup Wolf, gerçek olabilirse çok ses getirecek bir seçenek konumunda yer alıyor. Bunu diyoruz çünkü aracın bugün gündeme gelen hemen aşağıda izleyebileceğiniz prototip videosu üretimi halen net olarak garanti altına almıyor. Evet bir prototip üretilmiş ve test edilmeye başlanmış ancak araç için halen net üretim bilgisi paylaşılmıyor. Şu an sadece seri üretime geçmenin üç ila beş yıl daha sürebileceği aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firma başka araçlarda da geliştiriyor. Bunlardan bir tanesi burada görebileceğiniz Alpha JAX CUV modeli. Bu araç burada görebileceğiniz şirketin ilk modeli Alpha Ace ile hemen hemen aynı yapıyı koruyor ancak temeli araziye özelleştiriyor. İlk olarak koyu yeşil rengiyle dikkatleri üzerine çeken araç, aktarıldığı kadarıyla dört kişilik tasarlanmış. Arazi kullanımı için yerden yüksek olan ve arazi şartlara uygun tampon parçaları kullanılan model, firma tarafından verilen bilgiye göre 0’dan 100 km/s hıza 6,5 saniyede çıkabiliyor. Bünyesinde 75 kWh lityum-iyon pil paketi yer alan araç, kullanıma da bağlı olarak ortalama 400 km kadar menzil getiriyor. İstenirse sadece önden çekiş, istenirse de dört çeker olarak alınabileceği aktarılan Alpha JAX CUV, firmanın verilerine göre 839 kg çekme değerine sahip.

Elektrikli pickup yanında Wolf bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli

İLGİLİ HABERLER