reklamı kapat

POPÜLER

BP Doctor MED

Tansiyon ölçme yeteneğine sahip akıllı saat: BP Doctor MED

Tansiyon ölçme yeteneğine sahip akıllı saat modeli BP Doctor MED, Indiegogo üzerinden satışa sunulan dikkat çekici bir giyilebilir cihaz oldu.

Tansiyon cihazlarının iyileri, en doğu sonuçları verdiği iddia edilen modeller genelde bilekten değil koldan ölçüm yapıyorlar. Bu cihazların boyutları oldukça büyük. Daha ufak olan bilekten ölçen tansiyon cihazları ise bir akıllı saat gibi gündelik kullanıma uygun değiller. Ayrıca bu cihazların sonuçları çok güvenilir sayılmıyor.

Bu konuyu şimdiye gündeme getiren ise dediğimiz gibi tansiyon ölçme yeteneğine sahip akıllı saat BP Doctor MED oldu. Indiegogo üzerinde konulan hedefi geride bırakan ürün, platform üzerinden 189 dolar bağış ile elde edilebiliyor. Normal satışının 360 dolar olacağı aktarılan ürün, açıklamaya göre tansiyon ölçme konusunda tıbbi sertifikalara sahip.

Yani sonuçlarına güvenilebileceği aktarılan model, alt kısmında körük gibi bir sistem taşıyor ve böylece bileği sıkarak doğru sonuçlar okuyabiliyor. Tanıtım videosu yukarıda yer alan BP Doctor MED, 1,63 inç AMOLED ekrana sahip ve 220 mAh piliyle 7 günlük bir kullanım getiriyor.

Akıllı saat özellikleri rakipleriyle benzer olan ürün, bildirimleri üzerine alabiliyor, uyku takibi yapabiliyor, nabza bakabiliyor ve tansiyon değerlerini 7/24 takip edebiliyor. Yapısı gereği su geçirmezlik özelliği olmayan ürün, alanda bir ilke imza atmıyor ancak ana görevini yerine getirme konusunda oldukça iyi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BP Doctor MED benzeri Huawei Watch D akıllı saat modeli de geliyor

Hatırı sayılı bir süredir gündeme gelen Huawei’nin tansiyon ölçebilen akıllı saat modeli direkt olarak Huawei Watch D olacak. Yuvarlak bir tasarıma sahip olmayan akıllı saat, söylendiği kadarıyla kan basıncını belirleme konusunda oldukça hassas seviyede yer alıyor.

Çıkış öncesi son testlerde olduğu aktarılan Watch D akıllı saat, yüksek ihtimalle tansiyon ölçümü yanında diğer akıllı saatlerin sunduğu sağlık özelliklerini de bünyesinde barındırıyor. Watch D’nin vücut sıcaklığını belirleme imkânı taşıması da bekleniyor ve saatin şimdiden “sağlık ölçümünde kullanılabilir” sertifikaları aldığı da gelen bilgiler arasında bulunuyor.

Tansiyon ölçme özelliğinin Huawei Watch D akıllı saate özel olmadığını bir kez daha belirtelim. Bazı Samsung modellerinde de bu özellik sunuluyor. Samsung’un saatlerini tansiyon ölçümü için kullanmak adına gerçek bir tansiyon cihazı ile kalibre etmek gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Karşınızda uçabilen güvenlik kamerası, evet uçabilen!