reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Watch D

Tansiyon ölçme özellikli Huawei Watch D için yeni detaylar geldi

Tansiyon ölçme yeteneğine sahip Huawei Watch D akıllı saat modeli için yeni bilgiler verildi. Model birçok kişinin dikkatini çekecek.

Hatırı sayılı bir süredir gündeme gelen Huawei’nin tansiyon ölçebilen akıllı saat modeli direkt olarak Huawei Watch D adıyla 23 Aralık tarihinde lanse edilecek. Direkt olarak yukarıdaki tasarıma sahip olan akıllı saat, söylendiği kadarıyla kan basıncını belirleme konusunda oldukça hassas seviyede yer alıyor.

Bu bağlamda sınıf 2 sağlık cihazı sertifikasına sahip olacağı (Çin’den alınmış) aktarılan ürün, aşağıdaki resmi basın görseline göre tansiyon ölçüm sırasında sadece gövdeden yararlanmıyor. Ölçüm sürecinde modelin kayışı da aktif olarak kullanılıyor. Yüksek ihtimalle benzerleri gibi ürüne konulan özel kayış bileği sıkıyor ve böylece kararlı sonuçlar elde edilebiliyor.

Kan basıncı yanında nabız ölçümü de yapabilen Huawei Watch D, bünyesinde / yan tarafında iki farklı fiziksel buton taşıyor. Henüz diğer teknik detayları bilinmeyen akıllı saat, kaynaklara göre normal bir akıllı saatin sunduğu diğer tüm özellikleri de kullanıcısına sunacak.

Huawei Watch D gibi Huawei P50 Pocket da geliyor

Huawei’nin kendisi için bir ilke imza atacak yeni katlanabilir telefon modeli Huawei P50 Pocket (Mate V olarak da geçiyordu), Galaxy Z Flip benzeri dikey katlanabilir yapıda olacak. Geçtiğimiz ay seri üretime alındığı yönünde bilgiler gelen telefon, kaynaklara göre Galaxy Z Flip3’ten daha ucuz ve sağlam olacak. Çünkü modelin yeni nesil bir menteşe sistemi kullandığı aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei’nin uzun süredir geliştirdiği bu yeni menteşe, kaynaklara göre daha az parçadan oluşuyor ve böylelikle hem daha ucuza üretebiliyor hem de parça azlığı üzerinden bozulma riskini azaltıyor.

İlginizi Çekebilir

Karşınızda uçabilen güvenlik kamerası, evet uçabilen!