reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Huawei Watch D

Tansiyon ölçme yeteneğine sahip Huawei Watch D geliyor

Tansiyon ölçme yeteneğine sahip Huawei Watch D akıllı saat modelinin yolda olduğu ortaya çıktı. İşte kendisini gösteren ilk detaylar;

Hatırı sayılı bir süredir gündeme gelen Huawei’nin tansiyon ölçebilen akıllı saat modeli direkt olarak Huawei Watch D olacak. Yukarıda görebileceğiniz birçok kişinin pek fazla sevmeyeceği bir tasarıma sahip olan akıllı saat, söylendiği kadarıyla kan basıncını belirleme konusunda oldukça hassas seviyede yer alıyor.

Çıkış öncesi son testlerde olduğu aktarılan Watch D akıllı saat, yüksek ihtimalle tansiyon ölçümü yanında diğer akıllı saatlerin sunduğu sağlık özelliklerini de bünyesinde barındırıyor. Watch D’nin vücut sıcaklığını belirleme imkânı taşıması da bekleniyor ve saatin şimdiden “sağlık ölçümünde kullanılabilir” sertifikaları aldığı da gelen bilgiler arasında bulunuyor.

Tansiyon ölçme özelliğinin Huawei Watch D akıllı saate özel olmayacağını da belirtelim. Bazı Samsung modellerinde de bu özellik sunuluyor. Samsung’un saatlerini tansiyon ölçümü için kullanmak adına gerçek bir tansiyon cihazı ile kalibre etmek gerekiyor. Huawei’nin benzer bir yol izleyip izlemeyeceğini ise yakında öğreneceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Watch D öncesinde Huawei Watch GT 3 Türkiye’de satışa çıktı

Geçtiğimiz haftalarda Huawei’nin resmi satış kanalına giriş yapan akıllı saat Huawei Watch GT 3, ince / ufak bileklere hitap eden 42 mm sürümü için 2.699 TL fiyat etiketine sahip. Bu versiyonda silikon kayış yer alırken, altın renkli 42 mm versiyon metal kayış ile 3.399 TL‘ye satılıyor. Silikon kayışlı 46 mm versiyon için 2.699 TL, titanyum gri isimli metal kayışlı 46 mm versiyon içinse 3.399 TL verilmesi gerekiyor.

Genel olarak dikkat çeken ancak fiyatıyla Türkiye’de aşırı geniş bir kitleye hitap etmeyeceği açık olan model, genel olarak çok şık görünüyor ve hem kadın hem de erkekleri odak noktasına alıyor.

İlginizi Çekebilir

Karşınızda uçabilen güvenlik kamerası, evet uçabilen!