reklamı kapat

POPÜLER

Twitter Parag Agrawal

Yeni Twitter CEO’su “Parag Agrawal” ile tanışın

Sosyal medyanın merkezlerinden Twitter, dün büyük bir sürpriz ile gündemdeydi. Jack Dorsey görevi bıraktı, Parag Agrawal başa geçti.

Twitter’ın kurucuları arasında da yer alan Jack Dorsey, 15 yıllık CEO’luk görevini büyük bir sürpriz yaparak bıraktı. Twitter ile olan bağları tamamen kopmayacak ünlü ismin yerini dediğimiz gibi “CTO” Parag Agrawal alacak.

Dün yaptığı açıklamada Twitter’ın yeni bir CEO’ya hazır olduğunu aktaran Jack Dorsey, şirketini oldukça tecrübeli birisine ve iyi bir dostuna bırakıyor. Çünkü Parag Agrawal şirkette çok uzun zamandır çalışıyor.

Twitter’da çalışmaya 2011 yılında başladığı aktarılan Agrawal, ilk olarak reklam ürünlerine odaklanmış, daha sonra farklı mühendislik pozisyonlarında çalışarak Teknolojiden Sorumlu Başkan pozisyonuna ulaşmış.

2017 yılında beri şirketin CTO’su olan Parag Agrawal, 37 yaşında ve CTO olarak Twitter’ın yaşadığı büyük “hack” olayı gibi birçok kötü durumu atlatmış birisi konumunda.

Teknoloji sektörü içerisinde çok göz önünde olmayan ve çok fazla da tanınmayan Agrawal, sürpriz olmayacağı üzere artık gündeme daha çok gelecek, her hamlesi ve açıklaması daha fazla ses getirecek.

Twitter’ın Agrawal yönetimi altında nasıl bir dönüşüm geçireceğini hep birlikte göreceğiz. Firmanın büyük gelecek planları bulunuyor ve Agrawal’ın yeniliklere çok açık birisi olduğu aktarılıyor.

Twitter Jack Dorsey

Twitter, en son bir kripto adımı ile ses getirdi

Twitter Crypto, Tess Rinearson liderliğinde haya geçirildi. Bu ilk aşamada eski CTO yeni CEO Parag Agrawal’a bağlı kurulan bölüm ile kripto teknolojilerinin ve blok zinciri altyapılarının Twitter için, Twitter’ın da bu sistemler için yapabilecekleri incelenecek.

Crypto ile merkezi olmayan kripto para birimleri / uygulamalar ve NFT gibi geleceğin teknolojilerine odaklanacaklarını aktaran Rinearson, blok zinciri temelinde yeni teknolojileri araştıracak ve sosyal medyanın merkezlerinden birisini birçok kalemde geleceğe taşıyacak planlar yapacak. Bu konuda daha detaylı bilgiler ileride gelecek.

Twitter’ın artık eski CEO’su Jack Dorsey, kripto paralara ve özellikle bitcoin’e tam anlamıyla bağımlı birisiydi. Hatta Dorsey geçtiğimiz ay diğer şirketi Square üzerinden bitcoin madenciliğine giriş yapacaklarını açıklamıştı. Söylendiği kadarıyla firma “mining” için özel donanımlar üretecek ve bu donanımlar herkese hitap edecek.

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem

İLGİLİ HABERLER