reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk Twitter LOG Tasarım

Elon Musk, Twitter’ın Yönetim Kurulu’na dahil edildi

Twitter’ın en çok takipçiye sahip kişilerinden Elon Musk, dün Twitter’dan hisse almıştı. Bugün ise ünlü isim Twitter’ın Yönetim Kurulu’na dahil edildi.

Tesla ve SpaceX gibi iki devin başındaki isim Elon Musk, dün haber alma konusunda ana kaynak olmayı sürdüren Twitter’dan yüzde 9,2 oranında hisse aldı. Twitter’da 80 milyondan fazla takipçisi bulunan Musk, bugün Jack Dorsey’in yerine şirketin başına geçen Parag Agrawal tarafından yapılan paylaşım üzerinden öğrendiğimiz kadarıyla Twitter’ın Yönetim Kurulu’na da giriş yaptı. Konu hakkında Musk, “Önümüzdeki aylarda Twitter’da önemli iyileştirmeler yapmak için Parag & Twitter yönetim kurulu ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum!” dedi. Süreç için CEO Agrawal ise Elon ile geçtiğimiz haftalarda yaptığımız konuşmalar sayesinde, Yönetim Kurulumuza büyük değer katacağını açıkça gördük.” dedi.

Musk’ın yönetim kurulu haberi öncesindeki hamlesi ise “düzenleme butonuolmuştu. Üzerinden geçmek adına Twitter’da bir tweet atıldıktan sonra üzerinde değişiklik yapılamıyor. Birçok kişi bunu yıllardır istiyor ancak bir türlü bu imkân sunulmuyor. Musk işte tam da bunun için Twitter’dan “Düzenleme butonu istiyor musunuz?” sorusuyla bir anket başlatmıştı.

Bu anketi Parag Agrawal da re-tweet etmiş ve “Bu anketin sonuçları önemli olacak. Lütfen dikkatlice oy verin.” demişti. Twitter’a düzenleme butonunun sadece kısa bir süre için getirilmesi bekleniyor ancak henüz konuda net bir açıklama bulunmuyor

Elon Musk ve Twitter hamlesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın