reklamı kapat

POPÜLER

Twitter

Twitter duyurdu: “Tweet düzenleme butonu uzun zamandır geliştiriliyor”

 - Güncelleme: 06 Nisan 2022 10:32

Twitter’ın en çok takipçiye sahip kişilerinden Elon Musk ile gündeme gelen konu gerçeğe dönüşüyor.

Tesla ve SpaceX’in başındaki isim Elon Musk, geçtiğimiz gün sosyal medyanın haber alma merkezlerinden olan Twitter’dan yüzde 9,2 oranında “pasif” olarak geçen hisse (2,89 milyar dolar değerinde) satın aldı. Twitter’da 80 milyondan fazla takipçisi bulunan Musk, şu an şirketin en büyük hissedarı konumunda bulunuyor, yönetim kurulunun üyesi ve bunlar ona belirli değişiklikleri ciddi şekilde gündeme getirme şansı tanıyor. Musk’ın bu konudaki ilk hamlesi ise “düzenleme butonu” olmuştu. Twitter’da bir tweet atıldıktan sonra üzerinde değişiklik yapılamıyor. Birçok kişi bunu yıllardır istiyor ancak bir türlü düzenleme imkânı sunulmuyor. Musk işte tam da bunun için Twitter’dan “Düzenleme butonu istiyor musunuz?” sorusuyla bir anket başlatmıştı.

Bu anketi Jack Dorsey’in yerine şirketin başına geçen Parag Agrawal da re-tweet etmiş ve “Bu anketin sonuçları önemli olacak. Lütfen dikkatlice oy verin.” demişti. Bugün konuda resmi bir açıklama yapan Twitter, tweet düzenleme üzerinde aslında çok uzun zamandır çalıştıklarını aktardı. Bu fikrin Musk’ın anketinden çıkmadığını belirten Twitter, özeliği önümüzdeki aylarda ufak çaplı olarak teste açacaklarını aktardı. Yani tweet düzenleme özeliği geliyor ancak genel kullanım daha çok uzakta yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elon Musk, Twitter tarafında daha önce de bir anket ile çok dikkat çekmişti. Musk, “İfade özgürlüğü, işleyen bir demokrasi için esastır. Twitter’ın bu ilkeye sıkı sıkıya bağlı olduğuna inanıyor musunuz?” demiş ve bir anket başlatmıştı. Bu anketin cevabı ise yüzde 70 oy ile “hayır” olmuştu.

https://twitter.com/twittercomms/status/1511456430024364037?s=21&t=FAe7AlcBCPrndSzqUiN7PA

Elon Musk ve Twitter hamlesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın