reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Reno8

OPPO Reno8, çok tanıdık bir tasarımla yolda olabilir

Türkiye’de yer alan firmalardan OPPO, yavaş yavaş Reno8 serisi ile gündeme gelmeye başladı. Bugün OPPO Reno8 ve tasarımı gündemde.

OPPO Türkiye, Reno serisinin yeni üyelerini Türkiye’ye getirme konusunda çok yavaş kalıyor. Örneğin OPPO Reno8 serisinin yaklaştığı şu dönemde Türkiye’ye halen Reno7 serisi gelmiş değil. Reno6 serisinin ana modelini Türkiye’ye getirmesi de çok uzun süren firma, bugün yapılan sızıntıya göre Reno8 serisinin ana modelinde çok tanıdık bir tasarım kullanabilir. Çünkü sağlam bir kaynağa göre OPPO Reno8 modeli direkt olarak yukarıdaki gibi görünüyor. Burada özellikle BBK üzerinden kardeş şirket OnePlus 10 Pro‘dan gelen kamera modülü dikkat çekiyor. Eğer gerçekten böyle gelirse OnePlus 10 Pro ile çok fazla karıştırılacak izlenimi oluşturan telefon, genel olarak düz yapıyı benimsiyor, ince çerçevelere sahip ve selfie kamerasını bir ekran deliğinde taşıyor.

OPPO Reno8 için tasarım yanında bazı teknik sızıntılar da var. Buna göre orta üst seviyeye konumlandırılan telefon 6,55 inç FHD+ 120 Hz AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Modelin arkasındaki ana kameranın ise 50 megapiksel Sony IMX766 olduğu aktarılıyor. Arkada yapılan sızıntıya göre üç farklı kamera bir araya geliyor. Diğer kameraların ultra geniş açı ve makro olduğu tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Reno8 serisinde çok sayıda telefonun olması bekleniyor ancak henüz bu modeller hakkında verilmiş bir bilgi bulunmuyor. Ailenin mayıs ayında tanıtılması olası durumda. Bu serinin Türkiye satışları ise en azından ilk aşama için imkânsız durumda.

OPPO Reno8 yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

İLGİLİ HABERLER