reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold4

Samsung Galaxy Z Fold4 için yeni bilgiler paylaşıldı

Samsung Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 için bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu sefer Z Fold4 için çıkan bilgiler gündemde yer alıyor.

Advertisement

Samsung Galaxy Z Fold4, gelen yeni bilgilere göre arkasında üçlü kamera sistemi taşıyacak. İşte bu kameralardan bir tanesi sağlam kaynakların paylaşımı doğru çıkarsa 10 megapiksel telefoto kamera olacak. Bu kamera ile telefon 3x zoom getirecek. Galaxy Z Fold3 modelinde 2x telefoto kamera kullanan Samsung, bu 3x zoom kamerayı Galaxy S22 serisinden alacak. Ana kamerasının 50 megapiksel olması beklenen telefon için başka bir bilgi de gündemde. Galaxy Z Fold4, söylendiği kadarıyla daha basit bir menteşe üzerine kurulacak. Bu yeni menteşe tasarımı daha az parçadan oluşacak, bu durum hem maliyeti hem de hata payını azaltacak. Temelde telefonu daha sağlam hale getirecek yeni menteşe, telefonun daha ince tasarlanabilmesine de imkân tanıyacak bilgisi veriliyor.

Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 bundan önce güçlerini Snapdragon 8 Gen 1 Plus işlemciden alacak haberiyle ses getirmişti. Halen resmen tanıtılmayan işlemcinin TSMC’nin 4 nm üretim sürecinden çıkacağı biliniyor. Hali hazırda birçok farklı telefonda yer alan Snapdragon 8 Gen 1 ile yeni gelecek Snapdragon 8 Gen 1 Plus arasında devasa bir performans farkının olması ise kesinlikle beklenmiyor.

Galaxy Z Fold4, kaynaklara göre yerini alacağı Galaxy Z Fold3 ile birebir aynı gövdede karşımıza çıkacak. Burada söylendiği kadarıyla sadece çok ufak iyileştirmeler yapılacak. Galaxy Z Fold4 için en büyük değişiklik, hemen hemen kesin olarak S-Pen kalem olacak. Telefon kaynaklara göre S-Pen kalemi bünyesine entegre edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İçinde 7,56 inç, dışında ise 6,19 inç boyutunda ekranlar taşıyacak bilgisi verilen Galaxy Z Fold4, ekranlarında 120 Hz yüksek yenileme hızı sunacak. Dikey yapıdaki Galaxy Z Flip4 de yerini alacağı Galaxy Z Flip3 ile benzer yapıda olacak. Bu modelin içinde 6,7 inç, dışında ise 1,9 inç ekran karşımıza çıkacak.

Not: Görsel temsili ancak olasıdır. Telefon yüzde 99 ihtimalle Galaxy Z Fold3 ile benzer görünecek.

Samsung Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın