reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Samsung Galaxy S22 FE

Samsung Galaxy S23 serisi üç farklı işlemciye sahip olabilir

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, 2023 başında gelecek Samsung Galaxy S23 serisinde üç farklı işlemci kullanabilir.

Advertisement

Samsung, biliyorsunuz amiral gemisi Galaxy S serisinde uzun zamandır iki farklı işlemci kullanıyor. Telefonlar belirli pazarlara Qualcomm imzalı Snapdragon işlemciler, belirli pazarlara ise Samsung imzalı Exynos işlemciler ile çıkarılıyor. Gelen son bilgilere bakılırsa bu durum 2023 başında tanıtılacak Samsung Galaxy S23 serisinde de aynı olacak. Ancak yeni seride sürece MediaTek imzalı işlemciler de dahil edilecek. Eğer bu doğru çıkarsa üç modelden oluşması beklenen seri satıldığı pazara göre üç farklı işlemci ile hazırlanacak. MediaTek işlemcili Galaxy S23 modellerinin özellikle Asya pazarlarına özel bırakılacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Türkiye’ye uzun yıllar boyunca Exynos işlemcileri getiren Samsung, bu konuda Galaxy S22 ile bir sürpriz yapmış ve Türkiye’ye Snapdragon sürümleri getirerek kullanıcıları çok memnun etmişti.

Bu arada görünüşe bakılırsa Samsung Galaxy S22 FE modeli de aktif olarak yolda bulunuyor. Henüz ne zaman tanıtılacağı belli olmayan telefon, çift işlemci ile pazara çıkarılacak. Kaynaklar haklıysa telefon için üretilen stoğun yarısında MediaTek işlemci yer alacak. Burada Samsung’un spesifik olarak Dimensity 9000 kullanması olası durumda. Ancak bu henüz kesinleşmiş bir bilgi değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung imzalı Exynos işlemciler uzun zamandır birçok eleştirinin merkezinde yer alıyor. Bu bağlamda son yıllarda inanılmaz hızlı yükselen MediaTek ve sektörün yapı taşı Qualcomm işlemciler ile beraber orta üst ve üst seviyede Exynos işlemciler tamamen tarihe karışabilir.

Samsung Galaxy S23 serisi ve Samsung Galaxy S22 FE yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle