reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S23

Samsung Galaxy S23 serisinde tek bir işlemci kullanılabilir

2023’ün başında gelecek Samsung Galaxy S23 serisi için bu sefer işlemci odaklı önemli bir iddia gündeme gelmiş durumda.

Üç farklı modelden oluşması hemen hemen kesin olan Samsung Galaxy S23 serisi, ortaya atılan bir iddiaya göre küresel olarak pazara sadece Snapdragon 8 Gen 2 işlemci ile sunulacak. Eğer bu bilgi doğru çıkarsa 2023’ün başında gelecek amiral gemilerinde bir Exynos işlemci seçeneği olmayacak. Exynos işlemciler ile uzun zamandır eleştirilen alan Samsung, sadece Snapdragon işlemcili çıkış ile birçok kişiyi memnun edecek. Galaxy S22 ailesini Türkiye pazarına Snapdragon işlemci ile getirerek sevindiren firma, bu S23 hamlesine rağmen Exynos işlemci tarafını bırakmayacak, bu konuda geliştirmeler sürecek. Hatta Samsung’un sadece Galaxy telefonlara özel üst seviye bir Exynos işlemci geliştirmek adına özel bir ekip kurduğu da biliniyor. Firma 2023 yılında sadece bu özel işlemciye odaklanıp, 2024 yılında Snapdragon’ların olmadığı yeni bir dönem başlatabilir.

Samsung Galaxy S23 serisinin spesifik olarak Galaxy S23 ve Galaxy S23 Plus modelleri, geçtiğimiz ay çıkan bilgilere göre 12 megapiksellik bir selfie kamerası üzerine kurulacak. 2019 yılından bu yana ön kamera çözünürlüğünü 10 megapiksel seviyesinde tutan şirket, bu adımla yeni telefonların özçekim performanslarını biraz daha iyi hale getirecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Burada devasa bir fark yaratması beklenmeyen Samsung, daha sonra çıkan bilgilere göre telefonlardan Galaxy S23 ve Galaxy S23 Plus üzerinde yine 3x zoom getirecek bir 10 megapiksellik bir telefoto kamera kullanacak. Buna ek olarak telefonlarda ekran altı selfie kamerasının olmayacağı da gündeme gelen bilgiler arasında yer alıyor. Galaxy Z Fold3 modelinde bunu kullanmasına rağmen Samsung halen normal modellere ekran altı kamera getirmek istemiyor gibi görünüyor.

Samsung Galaxy S23 detayları yanında bu da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display