reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S23 Ultra

Samsung Galaxy S23 Ultra için bazı kamera bilgileri verildi

2023’ün başında gelecek Galaxy S23 serisinin en üstünde gelişmiş özelliklere sahip Samsung Galaxy S23 Ultra modeli yer alacak.

Üç farklı modelden oluşması hemen hemen kesin olan Samsung Galaxy S23 serisi bu sefer kamera odaklı detaylar ile gündemde. Daha önce Galaxy S23 ve Galaxy S23 Plus modelleri 12 megapiksellik bir selfie kamerası üzerine kurulacak bilgisi verilmişti. Ondan sonra ise Galaxy S23 ve Galaxy S23 Plus üzerinde yine 3x zoom getirecek bir 10 megapiksellik bir telefoto kamera kullanacak denilmişti. Ailenin en üstündeki model Samsung Galaxy S23 Ultra ise söylendiği kadarıyla 10 megapiksellik bir periskop kamera üzerine kurulacak. Bu hali hazırda kullanılan kamera modülü ile 10x kayıpsız zoom getirecek telefon, yüksel ihtimalle daha düşük zoom seviyeleri için ekstra bir telefoto kamerayı da bünyesinde barındıracak.

Daha önce ortaya atılan bir iddiaya göre telefonlar küresel olarak pazara sadece Snapdragon 8 Gen 2 işlemci ile sunulacak. Eğer bu bilgi doğru çıkarsa 2023’ün başında gelecek amiral gemilerinde bir Exynos işlemci seçeneği olmayacak. Exynos işlemciler ile uzun zamandır eleştirilen alan Samsung, sadece Snapdragon işlemcili çıkış ile birçok kişiyi memnun edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Galaxy S22 ailesini Türkiye pazarına Snapdragon işlemci ile getirerek sevindiren firma, bu S23 hamlesine rağmen Exynos işlemci tarafını bırakmayacak, bu konuda geliştirmeler sürecek. Hatta Samsung’un sadece Galaxy telefonlara özel üst seviye bir Exynos işlemci geliştirmek adına özel bir ekip kurduğu da biliniyor. Firma 2023 yılında sadece bu özel işlemciye odaklanıp, 2024 yılında Snapdragon’ların olmadığı yeni bir dönem başlatabilir.

Samsung Galaxy S23 Ultra detayları yanında bu da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display