reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S23 Ultra

Samsung Galaxy S23 Ultra, 200 megapiksel HP2 ile fark yaratabilir

2023’ün başında gelecek Galaxy S23 serisinin en üstünde gelişmiş özelliklere sahip Samsung Galaxy S23 Ultra modeli yer alacak.

Üç farklı modelden oluşması hemen hemen kesin olan Samsung Galaxy S23 serisi bir kez daha kamera odaklı detaylar ile gündemde. Sağlam kaynak Ice Universe’nin en son paylaşımına göre Samsung Galaxy S23 Ultra modeli yüzde 99 ihtimalle Samsung tarafından henüz tanıtılmayan 200 megapiksellik HP2 sensör üzerine kurulacak. Kaçıranlar için 200 megapiksel ISOCELL HP1 sensör modeli üzerine geçtiğimiz aylarda ISOCELL HP2 adı atlanarak ISOCELL HP3 tanıtılmıştı. Yine 200 megapiksel çözünürlük sunan bu yeni sensör öncesinde HP2’nin atlanması oldukça garip karşılanmıştı. Yeni gelen bilgiler doğruysa bu konuda farklı planlar içerisinde bulunan Samsung, sadece kendi telefonlarına özel kalacak HP2 ile etkili optimizasyonlar karşımıza çıkarabilir ve bu sayede oldukça yüksek bir kalite sunabilir.

Peki Samsung ISOCELL HP1 ile yeni tanıtılan ISOCELL HP3 arasında ne farklar bulunuyordu? Üzerinden geçmek adına yeni sensör, 0.64 um yerine 0.56 um piksel boyutuna sahip ve 1/1,22 inç yerine 1/1,4 inç sensör üzerine kuruluyor. HP1’den yüzde 20 oranında daha az yer kaplayan ve bu sayede daha fazla telefona giriş yapabileceği aktarılan HP3, Super QPD otomatik netleme teknolojisi ile geliyor. Söylendiği kadarıyla sensördeki her piksel AF yetenekli ve bu sayede köşeden köşeye kararlı otomatik netleme sunulabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Galaxy S23 ailesi için başka kamera detayları da var. Geçtiğimiz ay Galaxy S23 ve Galaxy S23 Plus modelleri 12 megapiksellik bir selfie kamerası üzerine kurulacak bilgisi verilmişti. Ondan sonra ise Galaxy S23 ve Galaxy S23 Plus üzerinde yine 3x zoom getirecek bir 10 megapiksellik bir telefoto kamera kullanacak denilmişti.

Ailenin en üstündeki model Samsung Galaxy S23 Ultra ise söylendiği kadarıyla 10 megapiksellik bir periskop kamera üzerine kurulacak. Bu hali hazırda kullanılan kamera modülü ile 10x kayıpsız zoom getirecek telefon, yüksek ihtimalle daha düşük zoom seviyeleri için ekstra bir telefoto kamerayı da bünyesinde barındıracak.

Samsung Galaxy S23 Ultra detayları yanında bu da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display