reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S23 LOG Tasarım

Samsung Galaxy S23 serisinde sadece Snapdragon olacak

2023’ün başında gelecek Samsung Galaxy S23 serisi için daha önce iddia olarak gündeme gelen konu, Qualcomm tarafından resmileştirildi.

Üç farklı modelden oluşması hemen hemen kesin olan Samsung Galaxy S23 serisi, Qualcomm tarafından yapılan açıklamaya ve anlaşmaya göre sadece Snapdragon işlemciler üzerine kurulacak. Burada spesifik olarak Snapdragon 8 Gen 2 kullanılacak, telefonlar için bir Exynos sürüm ise olmayacak. Bu durum Samsung’un Exynos işlemcileri bitirdiği anlamına gelmiyor. Bugün bir açıklama yapan firma, Exynos üretimi konusunda bir yeniden yapılanmaya gittiklerini belirtti. Bu planları orta ve uzun vadeli olarak kurduklarını aktaran Samsung, 2023’ü yeni bir Exynos işlemci tanıtmadan geçirebilir, 2024 yılında ise alanda yeniden güçlü bir isim olabilir.

Galaxy S23 serisinin spesifik olarak Galaxy S23 ve Galaxy S23 Plus modelleri, geçtiğimiz ay çıkan bilgilere göre 12 megapiksellik bir selfie kamerası üzerine kurulacak. 2019 yılından bu yana ön kamera çözünürlüğünü 10 megapiksel seviyesinde tutan şirket, bu adımla yeni telefonların özçekim performanslarını biraz daha iyi hale getirecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Burada devasa bir fark yaratması beklenmeyen Samsung, daha sonra çıkan bilgilere göre telefonlardan Galaxy S23 ve Galaxy S23 Plus üzerinde yine 3x zoom getirecek bir 10 megapiksellik bir telefoto kamera kullanacak. Buna ek olarak telefonlarda ekran altı selfie kamerasının olmayacağı da gündeme gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Samsung Galaxy S23 detayları yanında bu da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display