reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Enco X2 kablosuz kulaklık

OPPO Enco X2 kablosuz kulaklık Türkiye’de satışa çıkıyor

OPPO Find X5 serisi sonrasında duyurulan Dynaudio destekli OPPO Enco X2 kablosuz kulaklık sonunda Türkiye’ye geliyor.

Dünyaca ünlü Dynaudio desteğiyle hayat bulan OPPO Enco X2 kablosuz kulaklık, uzun süre önce tanıtılmış ancak Türkiye’ye resmi olarak getirilmemişti. Bu durum yakında değişecek çünkü dikkat çeken ürünün resmî Türkiye sayfası bugün itibarıyla aktif edildi. Henüz Türkiye satış fiyatı belli olmayan ürün, üzerinden geçmek adına siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renkte karşımıza çıkarıldı. Kulak içi formunda hazırlanan ürün, SuperDBEE olarak geçen özel sürücüler üzerine kuruluyor. Burada sürücüler diyoruz çünkü üründe iki farklı sürücü bir araya geliyor. 20Hz – 40kHz frekans tepki aralığına sahip bir sürücü spesifik olarak tiz seslere odaklanırken, 11 mm dinamik sürücü diğer sesleri üretiyor.

Yapısı gereği pasif yalıtımı yüksek olan ancak ANC yani aktif gürültü engelleme özelliği de olan ürün, burada firmaya göre 45 dB kadar engelleme yapabiliyor. Bluetooth 5.2 ve LHDC 4.0 destekleri olan kablosuz kulaklık, ses aktarımı özelinde 900kbps seviyesine kadar çıkabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bünyesinde ANC için konulan mikrofonları net telefon görüşmeleri yapılması için de kullanabilen Enco X2 kablosuz kulaklık modeli, burada yapay zekadan yararlanarak sesi karşı tarafa olabildiğince net olarak aktarıyor. Modelin pil ömrü hazne ile beraber 14 saat olarak açıklanıyor. Enco X2 kablosuz kulaklık modelinin Avrupa satış fiyatı 199 euro seviyesinde yer alıyor.

OPPO Enco X2 kablosuz kulaklık yanında bu da ilginizi çekebilir: OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti