reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold4

Samsung Galaxy Z Fold4 için yerleşik “S-Pen” hayal oldu

Samsung Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 için bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu sefer S-Pen merkezde yer alıyor.

Samsung Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4, en son parmak izi sensörlerini yan taraflarından taşıyacak haberiyle ses getirmişti. Şimdi gelen yeni bilgiye göreyse Galaxy Z Fold4 modeli daha önce söylendiği gibi gövdeye entegre S-Pen kalem taşımayacak. Telefonda S-Pen kalem desteği olacak ancak kalemi harici olarak taşımak gerekecek. Bu durum bazı kişiler için üzücü görünüyor ancak bu kararın arkasında telefonu daha da kalın yapmamak yer alıyor. Bu da mantıklı çünkü katlanabilir telefonlar hali hazırda ince ya da hafif değiller. Gövdeyi daha da hantallaştırmamak adına firmanın gövdeye koymak yerine S-Pen kalem taşıyabilecek kılıflar hazırlayacağı aktarılıyor. Peki Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 hakkında başka neler biliniyor?

Yaz ortasında gelecek telefonlardan Galaxy Z Fold4, şu aralar kamera konusunda da gündemde yer alıyor. Bunlara göre telefonun arkasında üçlü kamera sistemi kullanılacak. Bu kameralardan bir tanesi 10 megapiksel telefoto kamera olacak ve bu kamera ile 3x zoom sunulacak.

Ana kamerasının 50 megapiksel olması beklenen telefon için başka detaylar da var. Örneğin Galaxy Z Fold4’ün daha basit bir menteşe üzerine kurulacağı söyleniyor. Bu yeni menteşe tasarımı daha az parçadan oluşacak, bu durum hem maliyeti hem de hata payını azaltacak. Temelde telefonu daha sağlam hale getirecek yeni menteşe, telefonun daha ince tasarlanabilmesine de imkân tanıyacak bilgisi veriliyor.

Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 bundan önce güçlerini Snapdragon 8 Gen 1 Plus işlemciden alacak haberiyle ses getirmişti. Halen resmen tanıtılması beklenen işlemcinin TSMC’nin 4 nm üretim sürecinden çıkacağı biliniyor. Hali hazırda birçok farklı telefonda yer alan Snapdragon 8 Gen 1 ile yeni gelecek Snapdragon 8 Gen 1 Plus arasında devasa bir performans farkının olması ise beklenmiyor.

Galaxy Z Fold4, kaynaklara göre yerini alacağı Galaxy Z Fold3 ile birebir aynı gövdede karşımıza çıkacak. Burada söylendiği kadarıyla sadece çok ufak iyileştirmeler yapılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İçinde 7,56 inç, dışında ise 6,19 inç boyutunda ekranlar taşıyacak bilgisi verilen Galaxy Z Fold4, ekranlarında 120 Hz yüksek yenileme hızı sunacak. Dikey yapıdaki Galaxy Z Flip4 de yerini alacağı Galaxy Z Flip3 ile benzer yapıda olacak. Bu modelin içinde 6,7 inç, dışında ise 1,9 inç ekran karşımıza çıkacak.

Not: Görsel temsilidir.

Samsung Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın