reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold4

Samsung Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 için gelen ilk bilgiler

Galaxy Z Fold3 üstüne konumlandırılacak Samsung Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip3’ün yerini alacak Galaxy Z Flip4 için ilk bilgiler geldi.

Advertisement

Samsung, 2022’nin akıllı telefon başlangıcını üst seviyede Galaxy S22 ailesi ile yaptı. Firmadan 2022’de iki tane daha amiral gemisi telefon gelecek. Bunlardan bir tanesi yatay katlanabilir telefon Samsung Galaxy Z Fold4, diğeri ise dikey katlanabilir telefon Samsung Galaxy Z Flip4 olacak. Bu modellerden Galaxy Z Fold4, kaynaklara göre yerini alacağı Galaxy Z Fold3 ile birebir aynı gövdede karşımıza çıkacak. Sadece ufak iyileştirmeler yapılacak.

Galaxy Z Fold4 için en büyük değişiklik, söylendiği kadarıyla S-Pen kalem olacak. Telefon kaynaklar haklı çıkarsa S-Pen kalemi Galaxy S22 Ultra gibi bünyesine entegre edecek. Galaxy Z Fold 3’e S-Pen desteği veren ancak kalemi gövdeye entegre etmeyen Samsung, bunu yeni telefonda değiştirecek ve bunun olumsuz etkisi ise yüksek ihtimalle azaltılan pil ömrü olacak.

İçinde 7,56 inç, dışında ise 6,19 inç boyutunda ekranlar taşıyacak bilgisi verilen Samsung Galaxy Z Fold4, yapılan çalışmalar ile daha sağlam bir seçenek olacak. Dikey yapıdaki Samsung Galaxy Z Flip4 de yerini alacağı Galaxy Z Flip3 ile benzer yapıda olacak. Bu modelin içinde 6,7 inç, dışında ise 1,9 inç ekran karşımıza çıkacak.

Samsung Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 için henüz elimizde yukarıdakilere ek olarak başka bilgiler bulunmuyor. Güçlerini Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden alması beklenen telefonlar, yaz aylarında lanse edilecek ve yine oldukça pahalı olacak. Bu yakında daha ciddi sızıntıların başlaması beklenen modeller Türkiye’de de satılacak.

İlginizi Çekebilir: Huawei’nin dikey katlanabilir telefonu P50 Pocket