reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold3

Samsung Galaxy Z Fold4 ile de yerleşik S Pen es geçilebilir

Samsung imzalı gelişmiş katlanabilir telefon Galaxy Z Fold3 üstüne Samsung Galaxy Z Fold4 gelecek ve telefon için yeni bilgiler gündemde.

Türkiye fiyatı 21.999 TL olan Samsung Galaxy Z Fold3 ve Türkiye fiyatı 11.999 TL olan Samsung Galaxy Z Flip3, son dönemde çok dikkat çeken telefonlar oldu.

İşte bu modellerin yenileri Samsung Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4, geçtiğimiz günlerde ilk bilgileriyle gündeme gelmişti. 2022’nin sonuna doğru gelecek telefonlardan Galaxy Z Fold4, hem iç hem de dış ekranında daha iyi bir ekran altı kamera taşıyacak denildi.

Galaxy Z Fold4 arkasındaki kamerayı Galaxy S22’lerden alacağı aktarılan firma, Galaxy Z Flip4 modelinde ise hem ekran altı kamera hem de ekran deliği kullanacak. Ekran altı kamera içte, ekran deliğindeki kamera ise dışta yer alacak gibi görünüyor.

Ortak olarak daha hafif menteşe kullanacak denilen katlanabilir telefonlar, suya ve toza karşı da daha dayanıklı olacak. Ürünlerin pil kapasiteleri ise aynı kaynağa göre artmayacak. Son bilgilere göreyse Samsung Galaxy Z Fold4 modelinde bir Galaxy Note gibi yerleşik S Pen sunulmayacak. 

Kaynaklara göre telefonda S Pen desteği olacak ancak kullanmak için kalemi ayrı taşımak gerekecek. Ancak bunun kesin olmadığını belirtmek gerekiyor. Galaxy S21 Ultra’ya yerleşik S Pen koyacak Samsung, bunu halen uzaktan olan Galaxy Z Fold4 tasarımında değişiklik yaparak sunabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 için satış beklentisi yüksek

Biliyorsunuz mevut modeller yurt dışında Samsung’un beklediğinden daha iyi satıyor. Geçtiğimiz aylarda modelleriyle yurt dışındaki tüketicilerden rekor bir ilgi gördüklerini aktaran Samsung, durumdan elbette çok memnun görünüyor. Yüksek fiyatlarına rağmen genel olarak çok beğenilmiş gibi duran Z Fold3 ve Z Flip3, tüm Galaxy Z serisini “satış konusunda” geride bırakmayı çoktan başarmış durumda.

Daha önce de söylediğimiz gibi telefonların Türkiye’de aşırı bir ilgi görmesi maalesef çok mümkün değil. Bunun arkasında telefonların kendisinden çok yukarıda açıkladığımız çok yüksek Türkiye fiyatları yer alıyor. Bu fiyatlar ile telefonlar Türkiye’de çok ama çok kısıtlı bir kitleye hitap ediyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye ihtimalli Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın