reklamı kapat

POPÜLER

SamsungSamsung Galaxy Z Fold3

Samsung, Galaxy Z Fold4 modelini daha ucuz yapmak istiyor

Katlanabilir telefon pazarının en güçlüsü Samsung Galaxy Z Fold3, oldukça pahalı bir telefon. 2022’de gelecek Galaxy Z Fold4 içinse bu konuda bir umut var.

Türkiye fiyatı 21.999 TL olan Samsung Galaxy Z Fold3 ve Türkiye fiyatı 11.999 TL olan Galaxy Z Flip3, geçtiğimiz hafta itibarıyla Türkiye’de ön satış üzerinden elde edilebilir hale geldi.

21 eylül ve sonrasında satın alanlara gidecek telefonlar, yukarıda da dediğimiz gibi ucuz değiller. Ancak firma bunu değiştirmek ve 2022’de yaz aylarında gelecek Galaxy Z Fold4 ile kişilere daha uygun bir fiyat sunmak istiyor.

Son gelen bilgilere göre fiyatı düşürmek adına ciddi çalışmalar yapan Samsung, fiyatı tam olarak üretim sürecindeki maliyetleri azaltarak indirmeyi hedefliyor. Şirket yeni modelden daha fazla üretecek ve bunun da etkisiyle fiyatlar bir miktar daha aşağıya inecek. Ayrı zamanda telefon parçaları için çalışılan tedarikçileri sayısı da artırılacak.

Bu arada firma telefon için ikinci nesil ekran altı kamera sistemini de geliştiriyor. İkinci nesilde selfie kamerasının çok daha iyi olması ve kameranın dışarından kesinlikle görülemiyor şekilde karşımıza çıkması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Flip3 yüksek fiyatlara rağmen çok iyi satıyor

Kısa süre önce bir açıklama yapan ve bu modelleriyle yurt dışındaki tüketicilerden rekor bir ilgi gördüklerini aktaran Samsung, durumdan elbette çok memnun görünüyor. Yüksek fiyatlarına rağmen genel olarak çok beğenilmiş gibi duran Z Fold3 ve Z Flip3, tüm Galaxy Z serisini “satış konusunda” geride bırakmayı şimdiden başardı.

Daha önce de söylediğimiz gibi telefonların Türkiye’de ilgi görmesi maalesef çok mümkün değil. Bunun arkasında telefonların kendisinden çok yukarıda açıkladığımız çok yüksek Türkiye fiyatları yer alıyor. Bu fiyatlar ile telefonlar Türkiye’de çok ama çok kısıtlı bir kitleye hitap ediyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye ihtimalli Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın