reklamı kapat

POPÜLER

ZES elektrikli şarj istasyonları cephesinden "sürdürülebilirlik" başarısı

ZES elektrikli şarj istasyonları cephesinden “sürdürülebilirlik” başarısı

Türkiye’de 81 ilde 1.100 istasyona ulaşan ZES elektrikli araç şarj istasyonları önemli bir ‘’Sürdürülebilirlik” başarısı elde etti.

Zorlu Enerji’nin sürdürülebilirlik stratejisi hedefleri doğrultusunda hayata geçirdiği en büyük yatırımlardan biri olan elektrikli araç şarj istasyonu ağı ZES, ABD merkezli Business Intelligence Group tarafından, 2016 yılından bu yana her yıl, alanında dünyanın en büyük şirketlerinin katılımıyla düzenlenen Sustainability Awards’ta (Sürdürülebilirlik Ödülleri) “Yılın Sürdürülebilirlik Ürünü” kategorisinde ödül aldı.

Türkiye’nin dört bir yanında kesintisiz sürüş keyfi sunan ZES, yüksek hızlı şarj istasyonları ile aynı anda 4 aracı şarj edebiliyor ve araçları 30 dakika içinde yüzde 80 oranında şarj seviyesine ulaştırıyor. Bu gelişmeyle elektrikli araç sürücülerinin seyahat rotalarını ciddi anlamda genişleten ZES, sadece şehir içinde değil uzun mesafe sürüş gerçekleştirmek isteyen sürücülere de Türkiye’nin dört bir yanında kesintisiz sürüş imkânı sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ZES elektrikli şarj istasyonları karbon salınımını azatacak

Elektrikli araç şarj istasyonu ağı ZES ile elektrikli otomobillerin ülkemizdeki devinimini hızlandırmayı ve aynı zamanda karbon salımının azaltılmasına da katkı sağlamayı hedefleyen Zorlu Enerji, bilgi birikimini Doğu Avrupa başta olmak üzere çevre coğrafyalara da taşımayı hedefliyor. Elektrikli şarj istasyonları hakkında tüm gelişmeler LOG.com.tr’de olmaya devam edecek.

İlginizi Çekebilir

Yeni Hyundai i20 ile bir kez daha tanışın