reklamı kapat

POPÜLER

SamsungSamsung Galaxy Z Fold3

Samsung, Galaxy Z serisi özelinde ciddi büyümeye gidiyor

Katlanabilir telefonlar Samsung Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Flip3 ile görülen başarı, Samsung tarafında büyük plan değişiklikleri getiriyor.

Türkiye fiyatı 21.999 TL olan Samsung Galaxy Z Fold3 ve Türkiye fiyatı 11.999 TL olan Galaxy Z Flip3, geçtiğimiz hafta itibarıyla Türkiye’de ön satış üzerinden elde edilebilir hale geldi.

Kısa süre önce bir açıklama yapan ve bu modelleriyle yurt dışındaki tüketicilerden rekor bir ilgi gördüklerini aktaran Samsung, durumdan daha önce de söylediğimiz gibi oldukça memnun görünüyor.

Yüksek fiyatlarına rağmen genel olarak çok beğenilen Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Flip3, şimdiden tüm Galaxy Z serisini “satış konusunda” geride bırakmayı başardı. İşte bunun etkisiyle firma Galaxy Z üretimini artırmak istiyor.

Bunun için Samsung’un Vietnam’daki tesisi için ekstradan 1.000 çalışan daha istediği aktarılıyor. Firmanın Vietnam tesisinde hali hazırda 160 binden fazla çalışanı bulunuyor. Samsung’un yeni işçi alımlarıyla beraber yeni nesil Galaxy Z’lerin üretimini yıllık olarak 25 milyona çıkarmayı hedefliyor.

Bu arada firmanın 220 milyon dolara Hanoi merkezli bir arge merkezi kurduğu, 2022’de operasyonel hale gelecek bu merkezde 3 bin kadar mühendise iş vereceği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Flip3 yüksek fiyatlara rağmen çok iyi satıyor

21 eylül ve sonrasında satın alanlara gidecek telefonlar, yukarıda da dediğimiz gibi ucuz değiller. Ancak firma bunu değiştirmek ve 2022’de yaz aylarında gelecek Galaxy Z Fold4 ile kişilere daha uygun bir fiyat sunmak istiyor.

Son gelen bilgilere göre fiyatı düşürmek adına ciddi çalışmalar yapan Samsung, fiyatı tam olarak üretim sürecindeki maliyetleri azaltarak indirmeyi hedefliyor. Şirket yeni modelden daha fazla üretecek ve bunun da etkisiyle fiyatlar bir miktar daha aşağıya inecek. Ayrı zamanda telefon parçaları için çalışılan tedarikçileri sayısı da artırılacak.

Bu arada firma telefon için ikinci nesil ekran altı kamera sistemini de geliştiriyor. İkinci nesilde selfie kamerasının çok daha iyi olması ve kameranın dışarından kesinlikle görülemiyor şekilde karşımıza çıkması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye ihtimalli Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın