reklamı kapat

POPÜLER

WiFi 7 MediaTek

MediaTek CES 2022’de gösterecek; WiFi 7 teknolojisi güçlü geliyor

Dünyanın en büyük işlemci üreticilerinden MediaTek, elbette başka teknolojiler üzerinde de aktif olarak çalışıyor. Bunlar arasında WiFi 7 de yer alıyor.

Yapılan resmî açıklamaya göre MediaTek, geleceğin kablosuz bağlantı standardı olan WiFi 7 için çip temelli somut gösterimi resmi olarak ocak ayında düzenlenecek CES 2022 kapsamında yapacak. WiFi 7’nin WiFi 6’ya oranla 2,4 kat daha yüksek aktarım hızı sunabildiği aktarılıyor.

Net olarak 40 gbps hıza ulaşabileceği aktarılan yeni standart, hızı artırması yanında gecikmeyi de ciddi şekilde düşürecek bilgisi veriliyor. Gecikmenin düşmesi bulut oyun sistemleri başta olmak üzere birçok konuda daha önemli görünüyor ve birçok kişi için daha kilit bir noktada yer alıyor.

WiFi 7’nin CES 2022’de gösterimi, 2022’de WiFi 7 destekli cihazların artacağını gösteriyor. Ancak teknolojinin genel yayılımı yüksek ihtimalle 2023 yılında olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WiFi 7 dikkat çekiyor ancak kullanımı artacak esas standart şimdilik WiFi 6E olacak

WiFi 6E en son Apple ile alakalı olarak gündeme gelmişti. 2022 sonuna doğru gelecek iPhone 14, 14 Pro, 14 Max ve 14 Pro Max modelleri, son bilgilere göre Wi-Fi 6E kablosuz bağlantı teknolojisine sahip olacak. Bu sayede modeller iPhone 13’lere oranla daha kararlı ve yüksek hızda kablosuz veri aktarımı yapabilecek.

Wi-Fi 6E teknolojisi kesin olarak Apple’ın 2022 içerisinde gelecek gibi duran ilk VR / AR gözlük modelinde de olacak. Bu yüksek standart bağlantı teknolojisi sayesinde iPhone’lar ile Apple VR / AR başlık akıcı ve gecikmesiz olarak bağlantı kurabilecek.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın