reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S22

Katlanabilir sanılan “Diamond” kod adlı telefon Samsung Galaxy S23 çıktı

Geçtiğimiz gün ortaya çıkan 2022 için üç farklı Samsung katlanabilir telefon planı suya düşmüş gibi görünüyor. Sızan cihaz Samsung Galaxy S23 çıktı.

Dün, Samsung 2022’de Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 yanında bir başka katlanabilir telefon daha tanıtacak haberi büyük ses getirdi. Bu konuda sağlam kaynaklardan sayılan Ice Universe de konuşmuş ve “Diamond” kod adına sahip üçüncü katlanabilir telefonun yılın ikinci yarısında geleceğini iddia etmişti. Ancak bu “Diamond” kod adlı telefonun bugün bir katlanabilir telefon değil, direkt olarak 2023’ün başında gelecek Samsung Galaxy S23 olduğu aktarıldı. Bu yeni bilgi çok daha sağlam bir isim olan Ross Young‘dan geldi. Ancak Samsung’dan bu yıl olmasa da mutlaka başka katlanabilir telefonlar gelecek. Burada en büyük beklenti, üç noktadan katlanabilir ekrana sahip bir telefon etrafında toplanıyor. Şirket uzun süredir böyle bir telefon için detaylı patentler alıyor.

Peki 2022’de geleceği kesin olan telefonlar hakkında neler biliniyor? Telefonlardan Galaxy Z Fold4, kaynaklara göre yerini alacağı Galaxy Z Fold3 ile birebir aynı gövdede karşımıza çıkacak. Sadece ufak iyileştirmeler yapılacak. Galaxy Z Fold4 için en büyük değişiklik, söylendiği kadarıyla S-Pen kalem olacak.

Telefon kaynaklar haklı çıkarsa S-Pen kalemi Galaxy S22 Ultra gibi bünyesine entegre edecek. Galaxy Z Fold 3’e S-Pen desteği veren ancak kalemi gövdeye entegre etmeyen Samsung, bunu yeni telefonda değiştirecek ve bunun olumsuz etkisi ise yüksek ihtimalle azaltılan pil ömrü olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İçinde 7,56 inç, dışında ise 6,19 inç boyutunda ekranlar taşıyacak bilgisi verilen Galaxy Z Fold4, yapılan çalışmalar ile daha sağlam bir seçenek olacak. Dikey yapıdaki Galaxy Z Flip4 de yerini alacağı Galaxy Z Flip3 ile benzer yapıda olacak.

Bu modelin içinde 6,7 inç, dışında ise 1,9 inç ekran karşımıza çıkacak. Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 gücünü Snapdragon 8 Gen 1 Plus işlemciden alacak. Bu işlemci TSMC’nin 4 nm üretim sürecinden çıkacak.

Not: Görsel temsilidir ancak Galaxy S23 serisi bu tasarıma benzer şekilde üç model halinde karşımıza çıkabilir.

Samsung Galaxy S23 yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle