reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk LOG Tasarım

Elon Musk, Twitter karakter limitindeki artış için tarih verdi

Elon Musk, Twitter özelinde yeni açıklamalarda bulundu. Platformun karakter limiti artıyor, bazı başka yenilikler geliyor.

Elon Musk, geçtiğimiz ay Twitter’dan gelen bir soruya verdiği “evet” cevabı ile platformdaki karakter limitinin 280’den 4.000’e çıkacağını duyurmuştu. Bu konuda halen detaylı bilgiler yok ancak Musk bunu uzun zamandır istiyordu. Şirket CEO’su bu sayede uzun açıklamalar için telefonlardaki notlar uygulamasından alınan ekran görüntülerinin kullanılmasını istemiyor. Bu konuyu bugün tekrar gündeme getiren ise yapılan yeni bir açıklama oldu. Musk Twitter’dan daha önce müjdesini verdiği uzun Tweet’lerin şubat ayının başında kullanıma sunulacağını açıkladı.

Yine Musk’a göre platforma önümüzdeki hafta sonunda yeni bir navigasyon altyapısı da geliyor. Bu yeni yapı söylendiği kadarıyla “en popüler Tweetler” ile “en son Tweetler” arasındaki geçişin yana kaydırma ile yapılmasına imkân tanıyacak. Şu an bunun için sağ üst köşedeki yıldız simgesine basılması ve oradan seçim yapılması gerekiyor. Bu yana kaydırma temelli yeni navigasyon sistemiyle konular ve trend içerik sayfalarına hızlıca geçilebileceği de Musk tarafında verilen bilgiler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yukarıdaki açıklaması ile Twitter’ın arayüzünde başka değişiklikler yapacaklarının sinyalini de veren Musk, Tweet detaylarına bir “yer işareti” butonu da ekleyecek gibi görünüyor. Platformda satın aldığından bu yana önemli değişiklikler yapan Musk, bunların hepsini Twitter’a daha fazla kullanıcı çekmek için masaya getiriyor. Twitter’ı para kazanan bir yer haline dönüştürmek isteyen CEO Elon Musk, bu bağlamda çok sayıda başka değişiklik de düşünüyor.

Elon Musk ve Twitter gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’den yeni PS5 oyun kumandası

İLGİLİ HABERLER