reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk

Elon Musk, Twitter için sordu: “Düzenleme butonu istiyor musunuz?”

Twitter’ın en çok takipçiye sahip kişilerinden Elon Musk, dün sürpriz bir haber ile gündeme gelerek Twitter’ın en büyük hissedarı oldu.

Tesla ve SpaceX gibi iki devin başındaki isim Elon Musk, dün sosyal medyanın haber alma merkezlerinden olan Twitter’dan yüzde 9,2 oranında “pasif” olarak geçen hisse (Şu an 2,89 milyar dolar değerinde) satın aldı. Bu gelişmenin ardından Twitter hisseleri açılış öncesi işlemlerde yüzde 28 yükseliş kaydetti. Twitter’da 80 milyondan fazla takipçisi bulunan Musk, şu an şirketin en büyük hissedarı konumunda bulunuyor ve bu durum ona belirli değişiklikleri ciddi şekilde gündeme getirme şansı tanıyor. Musk’ın bu konudaki ilk hamlesi ise “düzenleme butonu” oldu. Biliyorsunuz Twitter’da bir tweet atıldıktan sonra üzerinde değişiklik yapılamıyor. Birçok kişi bunu yıllardır istiyor ancak bir türlü bu imkân sunulmuyor. Musk işte tam da bunun için Twitter’dan aşağıdaki “Düzenleme butonu istiyor musunuz?” sorusuyla bir anket başlattı.

Bu anketi Jack Dorsey’in yerine şirketin başına geçen Parag Agrawal da re-tweet etti ve “Bu anketin sonuçları önemli olacak. Lütfen dikkatlice oy verin.” dedi. Twitter’a düzenleme butonunun sadece kısa bir süre için getirilmesi bekleniyor. Örneğin tweet atıldıktan 30 saniye ya da 1 dakika içerisinde ufak yazım / bağlantı hatası düzeltmelerine izin getirileceği düşünülüyor. Eğer sürekli bir düzenleme butonu gelirse, bu Twitter’ı inanılmaz kötü bir hale getirecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elon Musk, Twitter tarafında daha önce de bir anket ile çok dikkat çekmişti. Musk, “İfade özgürlüğü, işleyen bir demokrasi için esastır. Twitter’ın bu ilkeye sıkı sıkıya bağlı olduğuna inanıyor musunuz?” demiş ve bir anket başlatmıştı. Bu anketin cevabı ise yüzde 70 oy ile “hayır” olmuştu.

Elon Musk ve Twitter hamlesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

İLGİLİ HABERLER