reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Türkiye

Tesla, Türkiye operasyonu için üç farklı ilan ile personel arıyor

Türkiye’de resmi olarak operasyona başlayacak olan üretici, yerel planlar doğrultusunda iş ilanları açıyor. Tesla Türkiye ilanları üçe çıkardı.

Elon Musk’ın CEO’su olduğu dev üretici biliyorsunuz Tesla Motorları Satış ve Hizmetleri Limited isimli şirket üzerinden Türkiye’de operasyona başlamaya hazırlanıyor. Tesla Türkiye operasyonunun CEO’su Kemal Geçer olacak ve satışta olan “Model” serisi birçok otomobil resmen Türkiye’ye getirilecek. Firma ayrıca bu araçlar Türkiye’de için hızlı şarj istasyonları da kuracak. İşte bu konuda firma uzun zamandır bir “proje geliştiricisi” arıyor. Superchargers istasyonların Türkiye’deki kurulumu için açılan bu pozisyon için uzun zamandır başvurular alınıyor. Şirketin açtığı tamamen İngilizce ilanın detayları ise direkt olarak burada yer alıyor.

Tesla, Türkiye özelinde öncelikle İstanbul, İzmir, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Edirne, Hendek ve Konya merkezli lokasyonlara hızlı şarj istasyonu kuracağı aktarılıyordu. Daha sonra yapılan güncelleme ile bunlar arasına yeni bir Hendek lokasyonu daha dahil edildi. Listeye hepsine ek olarak ilk defa Soma lokasyonu da giriş yaptı.

İşte bu operasyon için Tesla, şu an güncel olarak İstanbul merkezli üç farklı iş ilanına sahip. Firma direkt olarak burada ya da aşağıda görebileceğiniz bu üç ilan ile beraber operasyonun kilit aşamalarını doldurmaya çalışıyor. Tamamen İngilizce CV’ler üzerinden başvuru yapılabilen ilanlardan özellikle hızlı şarj ağına özel olan büyük önem arz ediyor.

Firma geçtiğimiz hafta da önemli rakamlar açıklamıştı. Hatırlamak adına Tesla, 2022’nin ilk üç ayında 310 binden fazla otomobil teslimatı gerçekleştirdi. Bunun üretici için tüm zamanlar özelinde bir rekor olduğu aktarılıyor. Tesla’nın ilk üç ayda ürettiği araç sayısının ise 305 binden fazla olduğu resmi olarak veriler bilgiler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada yerli otomobil projesi için de Togg şirketi farklı iş ilanları açmayı sürdürüyor. Onların detaylarına da direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz. Tesla ve Togg’un Türkiye’deki iş ilanlarını farklı ihtiyaçlar doğrultusunda sürekli olarak artırmasını bekliyoruz. Firmaların iş sayfaları sürekli olarak güncelleniyor.

Tesla Türkiye operasyonu yanında bu da ilginizi çekebilir: Ferrari’nin nefes kesen otomobili

İLGİLİ HABERLER