reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk LOG Tasarım

Elon Musk, Twitter’ı satın almak adına teklifte bulundu

Twitter’ın en çok takipçiye sahip kişilerinden Elon Musk, bugün gerçekten sürpriz bir adım attı ve şirketi satın almak adına teklifte bulundu.

Elon Musk, halen bilmeyenler için kısa süre önce Twitter’dan yüzde 9,2 oranında hisse aldı ve bununla beraber şirketin en büyük hissedarı haline geldi. Twitter’da 81 milyondan fazla takipçisi bulunan Musk, bugün şirketi komple satın almak adına teklifte bulundu. Musk konuda şunları aktardı: “En iyi ve son teklifim. Kabul edilmezse hissedar olarak konumumu yeniden gözden geçirmem gerekecek. Twitter’ın olağanüstü bir potansiyeli var ve bu kilidi açacağım.” Musk’ın kâğıt üzerindeki kişisel serveti 260 milyar dolardan fazla. Twitter’ın güncel market değerlenmesi 37 milyar seviyesinde bulunuyor. Musk’ın Twitter’ı almak için verdiği teklif ise söylendiği kadarıyla 43 milyar dolar seviyesinde yer alıyor.

Twitter’ın hisseleri şu an bu teklif nedeniyle ciddi şekilde yükseliyor. Şirketten gelen açıklamaya göre Elon Musk’ın önce dahil olacağım deyip daha sonra katılmaktan vazgeçtiği Twitter Yönetim Kurulu, şu an gelen bu teklifi dikkatli şekilde değerlendiriyor.

Elon Musk geçtiğimiz günlerde de Twitter üzerinde dava edilmişti. Bu dava açılmış çünkü Musk, Twitter hisselerini borsadan toplarken ABD Sermaye Piyasası Kurumu’na (SEC) gerektiği zamanda bildirim yapmadı ve bu sayede tam 156 milyon dolar kadar bir haksız kazanç elde etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İşte bu yüzden ve diğer zararlar üzerinden bazı Twitter hissedarları Musk’a karşı bir yasal adıma başladı. Bunun nasıl sonuçlanacağı halen bilinmiyor ancak süreçten büyük bir cezanın çıkabileceği aktarılıyor.

Elon Musk ve Twitter hamlesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın