reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk

Elon Musk, Twitter’dan ciddi oranda bir hisse satın aldı

Twitter’ın en çok takipçiye sahip kişilerinden Elon Musk, bugün sürpriz bir haber ile gündemde. Musk, Twitter’dan hisse satın aldı.

Tesla ve SpaceX gibi iki devin başındaki isim Elon Musk, sosyal medyanın haber alma merkezlerinden olan Twitter’dan yüzde 9,2 oranında “pasif” olarak geçen hisse (Şu an 2,89 milyar dolar değerinde) satın aldı. Bu gelişmenin ardından Twitter hisseleri açılış öncesi işlemlerde yüzde 28 yükseliş kaydetti. Twitter’dan şu an 80 milyondan fazla takipçisi bulunan Musk, platformu sürekli olarak aktif şekilde kullanıyor ve artık en büyük hissedarlardan birisi konumunda yer alıyor. Hatta gelen bilgiye göre Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’in şirkette yüzde 2,5’lik hissesi yer alıyor. Biliyorsunuz Dorsey geçtiğimiz aylarda görevi bırakmış ve yerine şirketin önemli isimlerinden Parag Agrawal geçmişti.

Elon Musk, Twitter tarafında en son bir anket ile çok dikkat çekmişti. Musk, “İfade özgürlüğü, işleyen bir demokrasi için esastır. Twitter’ın bu ilkeye sıkı sıkıya bağlı olduğuna inanıyor musunuz?” demiş ve bir anket başlatmıştı. Bu anketin cevabı ise yüzde 70 oy ile “hayır” olmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter’da yaptığı açıklamalar ile birçok kez yasal sorun yaşayan Musk, yeni dönemde de platformun en aktiflerinden olmayı sürdürecek gibi görünüyor.

Elon Musk ve Twitter hamlesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın