reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk Twitter ChatGPT

Elon Musk, Forbes’e göre dünyanın en zengin ismi

Tesla ve SpaceX‘in sahibi Elon Musk, Forbes’in en zenginler listesinde bir numarayı eline geçirdi. Musk, Bezos’u yerinden etti.

Elon Musk, Forbes’in buradaki yazısına göre şu an dünyanın en zengin insanı konumunda bulunuyor. Musk buna kişisel olarak çok önem veriyor ancak Forbes’in hesaplamalarına göre Musk’ın şu an 219 milyar dolardan fazla kişisel serveti bulunuyor. Musk’ı en zenginler listesinde ikinci olarak Jeff Bezos takip ediyor. Amazon’un kurucusu, bahsettiğimiz listenin liderliğini son dört yıldır kimseye bırakmıyordu. Bu durum Tesla ve SpaceX’in inanılmaz değer kazanması ile beraber değişti ve Musk zaman zaman bazı tartışmalara girdiği Bezos’u 48 milyar dolar gibi ciddi bir farkla geride bıraktı. Musk’ın servetini bir yıl önceye oranla tam 68 milyar dolar artırdığı hesaplanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elon Musk biliyorsunuz bu sıralar gündemde inmiyor. Çünkü ünlü CEO dün Twitter’dan yüzde 9,2 oranında hisse aldı. Twitter’da 80 milyondan fazla takipçisi bulunan Musk, bugün Jack Dorsey’in yerine şirketin başına geçen Parag Agrawal tarafından yapılan paylaşım üzerinden öğrendiğimiz kadarıyla Twitter’ın Yönetim Kurulu’na da giriş yaptı.

Konu hakkında Musk, “Önümüzdeki aylarda Twitter’da önemli iyileştirmeler yapmak için Parag & Twitter yönetim kurulu ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum!” dedi. Süreç için CEO Agrawal ise Elon ile geçtiğimiz haftalarda yaptığımız konuşmalar sayesinde, Yönetim Kurulumuza büyük değer katacağını açıkça gördük.” dedi.

Elon Musk yanında bu da ilginizi çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca

İLGİLİ HABERLER