reklamı kapat

POPÜLER

Windows 11 dosya gezgini

Windows 11 için güncelleme yapıldı, “Dosya Gezgini” yenilendi

Microsoft, resmen dağıtımda olan yeni nesil işletim sistemi Windows 11 için bir güncelleme daha yaptı. Bu sefer “Dosya Gezgini” yenilendi.

Windows 11 işletim sistemi için geçtiğimiz ay ilk büyük güncelleme yapıldı ve detaylarına burada yer verdiğimiz özellikler karşımıza çıkarıldı. İşletim sistemi için daha sonra da burada yer verdiğimiz, yakında kullanıma sunulacak bazı güzel özellikler ses getirmişti. Şimdi ise yeni “Dosya Gezgini” karşımızda yer alıyor. Tasarımı daha modern hale getirilen Dosya Gezgini, artık sekmeli bir yapıda görev yapıyor. Bu sayede tek pencere içerisinde daha fazla işlem bir arada yapılabiliyor. Sekmeleri sabit değil hareketli yapan ve bu sistem üzerinde uzun zamandır çalışan Microsoft, ayrıca yeni bir favoriye alma sistemiyle geliyor. Yakında her Windows 11 kullanıcısında görünecek yeni Dosya Gezgini için ana ekran da yenilenmiş durumda.

Görebileceğini üzere sürüm üzerinde çalışmalar halen aktif olarak sürüyor ve yakında kişilerin karşısına “Sistem gereksinimleri karşılanmadı. Daha fazla bilgi edinmek için ayarlara gidin.” uyarısı da çıkacak. Bu uyarıyı sadece Windows 11’i Microsoft’un “uyumsuz” olarak gördüğü donanımlara sahip PC’lere kuranlar görecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ekranın sağ alt köşesine çıkacak bu uyarı, spesifik olarak 8. jenerasyon Intel Gen Coffee Lake ya da Zen+ / Zen 2 ve üstünde işlemciye sahip olmayan PC’lerde kendisini gösterecek. Normalde Microsoft, Windows 11’in uyumsuz PC’lere yüklenmesine izin vermiyor. Ancak kullanıcılar sürpriz olmayacağı üzere bunun etrafından dönecek birden fazla yol bulmuş durumdalar.

Windows 11 adımı yanında bu da ilginizi çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı

İLGİLİ HABERLER