reklamı kapat

POPÜLER

Windows 11

Windows 11 için yeni hamle: “Uyumsuz donanım uyarısı”

Microsoft, resmen dağıtımda olan yeni nesil işletim sistemi Windows 11 için daha önce bazı söylentileri gelen adımı gerçeğe dönüştürüyor.

Windows 11 işletim sistemi için geçtiğimiz ay ilk büyük güncelleme yapıldı ve detaylarına burada yer verdiğimiz özellikler karşımıza çıkarıldı. İşletim sistemi için daha sonra da burada yer verdiğimiz, yakında kullanıma sunulacak bazı güzel özellikler ses getirmişti. Sürüm üzerinde çalışmalar halen aktif olarak sürüyor ve yakında kişilerin karşısına “Sistem gereksinimleri karşılanmadı. Daha fazla bilgi edinmek için ayarlara gidin.” uyarısı çıkacak. Bu uyarıyı sadece Windows 11’i Microsoft’un “uyumsuz” olarak gördüğü donanımlara sahip PC’lere kuranlar görecek. Ekranın sağ alt köşesine çıkacak bu uyarı, spesifik olarak 8. jenerasyon Intel Gen Coffee Lake ya da Zen+ / Zen 2 ve üstünde işlemciye sahip olmayan PC’lerde kendisini gösterecek. Normalde Microsoft, Windows 11’in uyumsuz PC’lere yüklenmesine izin vermiyor. Ancak kullanıcılar sürpriz olmayacağı üzere bunun etrafından dönecek birden fazla yol bulmuş durumdalar.

Windows 11 işletim sistemi için en son ise bir video yazılımıyla gündem olmuştu. Microsoft tarafından geçtiğimiz yıl satın alınan Clipchamp, artık direkt olarak Windows 11’in içerisine entegre edilmiş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Clipchamp, temel özelliklere sahip bir video düzenleme yazılımı. Modern bir arayüze sahip olan yazılım, temel video ihtiyaçları özelinde normal bir kullanıcının ihtiyaç duyacağı hemen her şeyi sunuyor. Bu konuda diğer detaylar burada yer alıyor.

Windows 11 adımı yanında bu da ilginizi çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı