reklamı kapat

POPÜLER

Jeff Bezos

Jeff Bezos, Elon Musk’tan “en zengin” unvanını geri aldı

Dünyanın en büyük çevrimiçi alışveriş sitesi Amazon‘un kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos, Elon Musk’ı geçerek “en zengin” unvanını geri aldı.

Elon Musk, geçtiğimiz ay Amazon CEO’su Jeff Bezos’u geride bırakarak dünyanın en zengin insanı olmuştu. Musk’ın o an tam 188 milyar dolarlık bir kişisel serveti bulunuyordu. Bir zamanlar yaptığı büyük yatırımlar üzerinden maddi olarak geriye düşen ancak işleri gerçekten güzel şekilde tersine çeviren Musk, artık dünyanın ikinci en zengi ismi konumunda. Çünkü Jeff Bezos, yukarıda da dediğimiz gibi 191 milyar dolarlık servetiyle yeniden dünyanın en zengini insanı oldu. Bu zenginlik göstergeleri değişen hisseler ile sürekli oynuyor. Bu açıdan Musk ile Bezos arasındaki “isteyerek girişmedikleri mücadele” sürekli olarak yer değiştirmeye devam edecek gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Jeff Bezos, Amazon CEO’luğunu bırakıyor

Jeff Bezos, geçtiğimiz hata Amazon’daki CEO’luk görevinden yaz aylarında ayrılacağını resmi olarak açıklamış ve büyük ses getirmişti. Bezos, elbette bu hamle sonrasında Amazon ile bağlarını koparmayacak ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmeyi sürdürecek. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Bezos, “Şu anda Amazon’u şimdiye kadarki en hünerli haliyle görüyorum ve bu geçiş için en uygun zaman” ifadelerini kullandı. Bezos’un yerine ise, şirketin bulut bilişim departmanı başkanı Andy Jassy geçecek. Amazon’un Bezos’tan sonra geriye düşmesi elbette beklenmiyor.

İlginizi Çekebilir

Mercedes Benz’in yüz güldüren reklam serisi