reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk bitcoin tesla

Elon Musk, en zenginler listesinde sıra kaybetti

Son dönemde kripto paralar ile gündemden düşmeyen Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, bir ara lider olduğu en zenginler listesinde sıra kaybetti.

Elon Musk, geçtiğimiz aylarda Amazon CEO’su Jeff Bezos’u geride bırakarak dünyanın en zengin insanı olmuştu. Musk’ın o an tam 188 milyar dolarlık bir kişisel serveti bulunuyordu.

İşleri son yıllarda gerçekten güzel şekilde götüren Musk, daha sonra dünyanın ikinci en zengin ismi konumuna düşmüştü. Çünkü Jeff Bezos, 191 milyar dolarlık servetiyle yeniden dünyanın en zengini insanı olmuştu.

Jeff Bezosz halen 190 milyar dolar ile dünyanın en zengin insanı konumunda bulunuyor. Musk ise artık ikinci değil üçüncü sırada yer alıyor. CEO’nun bu düşüşü elbette fakirleştiği anlamına gelmiyor.

Musk’ın halen tam 160 milyar dolarlık bir serveti bulunuyor. Musk’ın yerini ikinci alan isim ise lüks tüketim markası LVMH’nin başkanı Bernard Arnault olmuş durumda.

Kaynaklar,  Elon Musk’ın servetinin ocak ayından bu yana yaklaşık yüzde 24 azaldığını aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elon Musk ile girilen kağıt üzerindeki zenginlik rekabetinde liderliği bırakmayan Jeff Bezos, Amazon CEO’luğunu bırakıyor

Jeff Bezos, geçtiğimiz hata Amazon’daki CEO’luk görevinden yaz aylarında ayrılacağını resmi olarak açıklamış ve büyük ses getirmişti. Bezos, elbette bu hamle sonrasında Amazon ile bağlarını koparmayacak ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmeyi sürdürecek.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Bezos, “Şu anda Amazon’u şimdiye kadarki en hünerli haliyle görüyorum ve bu geçiş için en uygun zaman” ifadelerini kullandı. Bezos’un yerine ise, şirketin bulut bilişim departmanı başkanı Andy Jassy geçecek. Amazon’un Bezos’tan sonra geriye düşmesi elbette beklenmiyor.

İlginizi Çekebilir

Mercedes Benz’in yüz güldüren reklam serisi