reklamı kapat

POPÜLER

Amazon jeff bezos dünyanın en zengin insanı whatsapp

Dünyanın en zengin insanı WhatsApp üstünden hacklendi iddiası!

Dünyanın en zengin insanı Amazon CEO’su Jeff Bezos, ilginç bir haberle gündemde bulunuyor. Bu haberin merkezinde WhatsApp yer alıyor.

2017 yılının büyük çoğunluğunu Microsoft’un efsane kurucusu Bill Gates‘in arkasında geçiren Jeff Bezos, hatırlarsınız aynı yıl içinde 100 milyar dolar net değeri geride bırakarak dünyanın en zengin insanı olmuştu. En son açıklandığı kadarıyla 114 milyar dolarlık bir net değeri bulunan Bezos, sürpriz bir hacklenme olayı ile gündemde. Bu olayın 2018 Mayıs ayına dayandığı aktarılıyor ve sürecin arkasında Suudi Arabistan veliaht prensi Mohammed Bin Salman yer alıyor. İddialara göre Salman, Los Angeles merkezli bir etkinlikte telefon numarasını aldığı Jeff Bezos‘a WhatsApp üstünden bir zararlı yazılım barındıran dosya göndermiş. Normal sohbetin arasında atılan bu dosya sayesinde Bezos’un telefonundan büyük çapta birçok önemli verinin çıkarıldığı / çalındığı aktarılıyor. Bunun arkasındaki tam neden henüz bilinmiyor ancak süreci tahmin edebileceğiniz üzere Suudi Arabistan yetkilileri kabul etmiyor. Bu eski olayın şimdi patlak vermesi ilginç görünürken, sürecin WhatsApp üstünden yapılması da dikkat çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dünyanın en zengin insanı da olsanız sanal dünyada tehlikelere açıksınız

Jeff Bezos, bilmeyenler için 1994 yılında garajında kurduğu Amazon yanında uzay şirketi Blue Origin’le önemli çalışmalar içerisinde bulunuyor. Bezos aynı zamanda The Washington Post‘un da sahibi konumunda bulunuyor. Bu gazeteyi 2013 yılında satın alan CEO, bunun için tam 250 milyon dolara ödemişti.

İlginizi Çekebilir

Leica’nın zenginlere özel yeni fotoğraf makinesi