reklamı kapat

POPÜLER

Jeff Bezos SpotMini

Dünyanın en zengin insanı ile en gelişmiş robot köpeği tura çıktı!

İlk okuduğunuz zaman bu başlıkta neyin nesi demiş olabilirsiniz. Ancak haberin başlığı direkt olarak konumuzun merkezini oluşturuyor. Dünyanın en zengin insanı Jeff Bezos, Twitter’da paylaştığı fotoğraf ile gündemde bulunuyor.

Dünyanın en büyük alışveriş sitesi Amazon‘un CEO’su Jeff Bezos, sosyal medyayı çok sık kullanan birisi değil. Ancak kullandığı zaman dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. 2016 yılından bu yana özel davetiyeler ile girilebilen MARS isimli bir konferans düzenleyen Amazon, bunu 2018’de de es geçmedi. Kaliforniya Palm Springs’de yer alan Parker Hotel’de düzenlenen konferans, bilim, uzay ve robot sistemleri üzerine odaklanıyor. Robot denildiği zaman akla gelen ilk isimlerden olan Boston Robotics ise bu yıl MARS etkinliğine SpotMini isimli robot köpeğini getirmiş. İşte bu ürkütücü derecede iyi olan köpekle otel alanında tura çıkan Bezos, bunu Twitter’dan “yeni köpeğimi tura çıkardım” şeklinde paylaştı. Şimdiye kadar yapılmış en gelişmiş robotlar arasında yer alan SpotMini, üstünde yer alan koluyla kapıları açabiliyor ve dengesini her koşulda koruyabiliyor. İşte bu harika yapay canlıyla fotoğraf çektiren Bezos, fotoğrafta “Tony Stark” gibi oldukça havalı görünüyor.

Jeff Bezos Spot Mini

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Jeff Bezos, SpotMini ve MARS etkinliği

Etkinlik kapsamında alana gelen başka gelişmiş robot modelleriyle de etkileşim kuran Jeff Bezos, biliyorsunuz Amazon‘dan kazandığı parayı özellikle uzay teknolojilerine yatırıyor. Blue Origin şirketiyle uzay turizmi konusunda çalışmalar yapan ve dikey iniş yapabilen roketler geliştiren isim, yeni fikirlere de açık birisi.

İlgili Video

İşte robot köpeğin ulaştığı son nokta