reklamı kapat

POPÜLER

the matrix

The Matrix’in geri dönmesini bekleyenleri sevindirecek gelişme

Beyaz perdenin efsane bilim kurguları arasında yer alan The Matrix‘in geri dönme ihtimali kısa bir süre önce gündeme gelmişti. Son gelişmelere bakılırsa yeni filmin Warner Bros’tan onay alması an meselesi!

Bildiğiniz gibi Hollywood son yıllarda eski ve efsaneleşmiş işlere kafayı takmış durumda. Yaratıcılık sıkıntısı yaşanırken pek çok sevilen işin yeniden beyaz perdeye döndürülmesine şahit oluyoruz. Bunlardan kimileri başarılı olurken Terminator serisi gibi çakılanlar da oluyor. Kısacası sıranın The Matrix‘e geldiğini tahmin etmek hiç zor değil. Hatta geçtiğimi sene bu zamanlarda serinin geri dönüşüne dair ilk haberler ortaya çıkmaya başlamıştı. Ancak uzun süredir devam eden sessizlik giderek belirsizliğe dönüşüyordu ki Zak Penn açıklamalarıyla yüreklere su serpti.

“Aslına bakarsanız şimdilerde yeni Matrix filmi üzerinde çalışıyorum. Çalışmaların hangi aşamada olduğunu söyleyemeyeceğim. Fakat bu serinin geri dönmesini uzun zamandır istiyorum. Çok fazla detay veremesem de yıllardır Warner Bros’un başının etini yediğimi itiraf edebilirim.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daha önceki açıklamalar sayesinde biliyoruz ki Matrix’in hikayesi yeniden çekilmeyecek veya kaldığı yerden devam etmeyecek. Onun yerine bu koca dünyada geçen farklı bir hikaye konu edilecek. Böylece farklı bir oyuncu kadrosuyla yeni bir hikayeye şahit olacağız. Ne diyorsunuz, bu yeni seri izleyicilerin ilgisini çekmeyi başarabilir mi?

İlgili video

The Matrix fragmanı