reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung’dan yenilikçi ve genişletilmiş güvenlik çözümleri; işte detaylar

Samsung ürün ve hizmet ekosistemi genelinde bir dizi güvenlik inovasyonu San Fransisco’da düzenlenen SDC’de tanıttı.  One UI 6’nın piyasaya sunulmasıyla birlikte, bu yenilikler, yedeklenen ve geri yüklenen Samsung Cloud verileri için geçiş anahtarlarını, uçtan uca şifreleme özelliklerini, Knox Matrix güncellemelerini ve  Knox Vault’un daha geniş cihaz ekosistemine genişletilmesini içeriyor.

Samsung, SDC23’te Knox Matrix’in yeteneklerine yönelik farklı güncellemeler de duyurdu. Credential Sync, Samsung Galaxy cihazları, TV’ler ve Family Hub buzdolapları gibi birden fazla cihaz arasında geçiş yaparken hassas bilgilerin korunmasına yardımcı oluyor. Credential Sync, kullanıcılara, kimlik bilgilerini Samsung cihazları arasında senkronize etmenin kolay ve güvenli yolunu sunuyor. Credential Sync’te yedeklenen ve geri yüklenen Cloud verileri uçtan uca şifreleniyor. Bu da verilerin yalnızca kullanıcının cihazlarında şifrelenebilmesini ve görülebilmesini sağlıyor. One UI 6 aracılığıyla Samsung Pass, geçiş anahtarlarını kullanma özelliğiyle güncellendi.

Knox Vault, PIN kodları, parolalar ve desenler gibi kilit ekranı bilgileri de dahil olmak üzere, bir cihazdaki en hassas verilerin korunmasına yardımcı oluyor. Sistemin ana işlemcisinden ve belleğinden fiziksel olarak izole edilmiş güvenli bir kullanım ortamı oluşturuyor. Knox Vault, kullanıcı kilit ekranını kaydettiği anda devreye giriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung konuyla ilgili açıklamada bulundu

Samsung Electronics Mobil e- Deneyim Biriminden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Güvenlik Ekibi Başkanı Dr. Seungwon Shin, ”En güçlü güvenlik ve gizlilik inovasyonları, cihazınızın yanı sıra günlük mobil deneyiminizi de korumaya yardımcı olur. Daha fazla kullanıcıyı her zamankinden daha güvende tutmak için çalışıyoruz ve en yeni güvenlik çözümlerimizle kullanıcılar, yaşamlarını daha fazla seçenekle ve daha az çabayla sürdürebilecek. Böylece şimdi ve gelecek yıllarda yeni imkanların önü açılacak” dedi.

İlginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın