reklamı kapat

POPÜLER

Apple Vision Pro

Apple Vision Pro en üstte 100 Hz’i görebilecek

Geçtiğimiz aylarda tanıtılan Apple Vision Pro başlık modeli için bir ekran detayı bugün kodlar üzerinden ortaya çıkarıldı.

Gelişmiş karma gerçeklik başlığı Apple Vision Pro, bünyesinde inanılmaz yüksek çözünürlüğe sahip özel micro-OLED ekranlar taşıyor. İşte bu ekranlar visionOS Beta 4 üzerinden öğrenildiği kadarıyla en üstte 100 Hz yenileme hızında çalışabilecek. Ancak 100 Hz sürekli olarak kullanılmayacak. Apple’ın kodlara eklediği bilgiye göre 100 Hz yenileme hızına yalnızca, “Yapay aydınlatmadan kaynaklanan 50 Hz titreşimin telafi edilmesi” için çıkılacak. Apple’a göre ekranlar büyük oranda 90 Hz yenileme hızıyla çalışacak, 24 fps içeriklerin gösterildiği gibi bazı durumlarda ise 96 Hz’e çıkış yapılacak. Apple’ın ilk aşamada Türkiye’de resmen satılmayacak ürünü 60 Hz seviyesinde pazara sunmayacak olması sevindiriyor ancak burada keşke 120 Hz standart yapılsaydı deniyor. Dün de 2025 ya da 2026 yılında gelmesi olası Apple Vision Pro 2 karma gerçeklik başlığı hakkında bazı bilgiler geldi. Ürün, Apple’a yönelik sağlam kaynaklardan Mark Gurman’a göre şimdiden aktif olarak masada. Apple’ın bu modelde odak noktaya çok gerekli olan ağırlığı azaltmayı, yine oldukça önemli olan boyutu ufaltmayı ve ürünü direkt olarak fabrikadan gözlük kullanan kişiler için numaralı lenslerle çıkarmak istediği aktarılıyor. Vision Pro’da gözlük kullanan kişilerin ayrıca yeni lensler satın alması gerekecek, yeni sürümde bu süreç çok daha kolay hale getirilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Vision Pro detayları yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition