reklamı kapat

POPÜLER

Apple Vision Pro

Apple Vision Pro için olası satış tarihi ortaya çıktı

Uzun süredir beklenen, ilk aşamada ABD’ye özel kalacak Apple Vision Pro başlık modeli için bugün çıkış konusunda yeni bir bilgi ortaya atıldı.

Gelişmiş karma gerçeklik başlığı Apple Vision Pro, Mark Gurman’ın elde ettiği son bilgilere göre şu an yoğun bir seri üretim sürecinde ve spesifik olarak şubat ayında ABD merkezli olarak elde edilebilecek. ABD dışındaki pazarlara gitmesi zaman alacak ürün, halen yüzde 100 kesin değil ancak ilk aşamada toplam 400 bin adet stok ile satışa sunulabilir. Üründen diğer cihazları kadar çok üretemeyen Apple, iddiaya göre şu an 2024’ü toplam 1 milyona yakın Vision Pro üretimi / teslimatı ile kapatmayı hedefliyor. Bu sayılar ürünün yüksek fiyatına rağmen çok düşük görünüyor, modele şimdiden çok yüksek bir talep bulunuyor. Başlığı bundan önce gündeme getiren ise Apple TV uygulamasında görülen 3D logosuna sahip (Başlık görseli şekilde) filmler olmuştu. Şimdilik 3D ibaresinin 20 farklı filme eklendiği (Aralarında Jurassic World Dominion, Pacific Rim Uprising ve Shrek de var) aktarılıyor, bu filmlerin başlık ile “etkileyici derinlikte” bir izleme deneyimi sunması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı televizyon tarafında tarih olan 3D filmlerin, Vision Pro ile yeniden inanılmaz popüler hale gelmesi bekleniyor, ürün eğer bilmiyorsanız bünyesinde inanılmaz yüksek çözünürlüğe sahip özel micro-OLED ekranlar taşıyor.

Bu ekranlar en son duyduğumuz kadarıyla en üstte 100 Hz yenileme hızında çalışabiliyor. Ancak 100 Hz sürekli olarak kullanılmayacak. Apple’ın kodlara eklediği bilgiye göre 100 Hz yenileme hızına yalnızca, “Yapay aydınlatmadan kaynaklanan 50 Hz titreşimin telafi edilmesi” için çıkılacak.

Apple’a göre ekranlar büyük oranda 90 Hz yenileme hızıyla çalışacak, 24 fps içeriklerin gösterildiği gibi bazı durumlarda ise 96 Hz’e çıkış yapılacak. Apple’ın yüksek ihtimalle hiçbir zaman Türkiye’de resmi olarak satmayacağı ürünü, 60 Hz seviyesinde pazara sunmayacak olması sevindiriyor ancak burada halen keşke 120 Hz standart yapılsaydı deniyor.

Apple Vision Pro detayları yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition