reklamı kapat

POPÜLER

The Matrix

Will Smith’ten yıllar sonra gelen The Matrix itirafı

Büyük beğeni toplayan The Matrix serisinde rol alma fırsatını geri çeviren Will Smith seneler sonra bu kararı hakkında konuştu. Oyuncunun itirafı fazlasıyla pişmanlık içeriyor.

Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss gibi isimlerin rol aldığı The Matrix filmlerinin aradan geçen senelere rağmen hala konuşulan yapımlar arasında yer alıyor. Bunun yanında serinin gündemde olmasının bir nedeni de dördüncü filmin yolda olması. Yeni filme dair yeni gelişmeler ve internet söylentileri The Matrix’i sık sık gündeme taşıyor. Bunun yanında eski gerçekler de zaman zaman dikkatleri tekrar üstüne çekebiliyor. Bu seferki gerçek ise Will Smith’in zamanında The Matrix’in başrolü olan Neo rolünü reddetmiş olması. Onun geri çevirdiği Neo rolü Keanu Reeves’e gitti ve onun özdeşleştiği karakterlerden birine dönüştü. Öte yandan Will Smith ise The Matrix’in yerine Wild Wild West gibi bir faciada rol almayı tercih eden isme dönüştü. Elbette bu onun kariyerini ciddi şekilde etkilemedi fakat oyuncunun en çok laf yediği konulardan biri olduğunu kabul etmek gerekiyor. Tecrübeli oyuncu bu noktada ciddi bir hata yaptığının farkında görünüyor. En azından kendisine yöneltilen soruya verdiği yanıt böyle bir tablo çiziyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Matrix pişmanlığı

“Geçmişe dönebilsem Wild Wild West filminde rol almamayı tercih ederdim. Wild Wild West filmini kabul eden halime geri dönüp ‘Salak, neden the Matrix’i kabul etmedin ki?’ diye sorardım.” Doğrusu The Matrix’i geri çeviren herkes büyük pişmanlık duyardı. Fakat seriyi Wild Wild West için terk etmek gerçekten üzücü bir hata. O yüzden kendisine hak vermeden edemiyoruz.

İlginizi çekebilir

John Wick 3 fragmanı