reklamı kapat

POPÜLER

Matrix 4 Keanu Reeves

Keanu Reeves, Matrix 4 için ilk kez konuştu

Matrix 4 ile Neo rolüne geri dönen Keanu Reeves, filmle ilgili ilk açıklamasını yaptı. Senaryoyu okuduğunu belirten Reeves, hayranları heyecanlandırıyor.

Lana Wachowski, Matrix 4 ile seriyi yeniden beyaz perdeye taşırken Keanu Reeves de rol arkadaşı Carrie-Anne Moss ile Neo-Trinity ikilisini canlandırmak için kamera karşına geçmeye hazırlanıyor. Wachowski’nin senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendiği yapımın içeriğiyle ilgili şimdilik pek bilgi verilmiyor. Bu konuda bugüne kadar sessiz kalan Reeves ise ilk açıklamasına imza attı. Senaryoyu okuduğunu belirten aktör, içerikle ilgili açık vermemek için hayli dikkatli konuşuyor. ET‘a röportaj veren aktör sözlerini özenle seçerken; spot ışıklarını üzerine çekmekten de aslında çekiniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Matrix 4 iddialı bir senaryoyla geliyor

Reeves, kız kardeşi Karina Miller’in yapımcılığını üstlendiği yeni yapım Semper Fi’nin gösteriminde röportajı gerçekleştiriyor. Matrix 4’ün senaryosuyla ilgili ser verip sır vermeyen aktör, “Nasıl buldunuz?” sorusuna “Çok tutkulu. Olması gerektiği gibi.” diyor.

Filmin konusuna dair şu an fikir yürütmek ise pek mümkün değil. Wachowski’nin senaryo tarafında yalnız olmadığını da hatırlatalım. Kendisine Aleksandar Hemon ve David Mitchell eşlik ediyor. Orijinal kadro “hemen hemen” toplanırken yapımdan beklentiler de artıyor. Film serisinin orijinal konsept sanatçıları Geof Darrow ve Steve Skroce’un da yapımda yer alacağını hatırlatalım. Filmin prodüksiyonuna 2020 yılında geçilecek. Yapımı ise en iyi ihtimalle 2021’de izleyebileceğiz gibi görünüyor. Geçmişte Matrix 4 senaryosu “yazım aşamasında” olarak kaydedilmişti. Şimdi Reeves senaryoyu okuduğunu belirttiğine göre önümüzdeki aylarda filmle ilgili daha detaylı bilgiler edinebiliriz diye umuyoruz.

İlginizi çekebilir

Netflix’in Ekim 2019 ajandası