reklamı kapat

POPÜLER

Matrix 4

Matrix 4 filmi ile ilgili ilk gelişme

Lana Wachowski‘nin yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği Matrix 4 için yeni bilgiler ortaya çıktı. Filmin prodüksiyon tarihi belli oldu.

Duyurulduğundan bu yana nasıl bir senaryo ve görsellikle karşımıza çıkacağını merak ettiğimiz Matrix 4 için ilk detaylar yavaş yavaş belli oluyor. Serinin dördüncü filmi bildiğiniz gibi sadece Lana Wachowski’yi ekibe döndürmüyor. Wachowski’nin yönetip senaryounu da Aleksandar Hemon ve David Mitchell’la yazacağı yapımda; Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss, Neo ve Trinity olarak bir kez daha boy gösterecek. Production Weekly sayesinde filme ait ilk detaylar da ortaya çıktı. Yeni film “Project Ice Cream” olarak anılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Matrix 4 için prodüksiyon tarihi

Görünen o ki filmin prodüksiyonuna Şubat 2020‘nin ortalarında başlanacak. Ana çekim noktası ise Şikago olarak görünüyor. Prodüksiyonun büyüklüğüne göre oyuncuların kamera karşısına geçmesi ise farklılık gösterebilir ancak bu durumda en geç 2020 Mart’ının ortası gibi çekimlerin başlamış olmasını umut ediyoruz.

Muhtemelen hala çalışmaları devam eden senaryo konusunda ise bir bilgi yok. Lana Wachowski’nin Matrix 4 ile bizi nasıl bir hikayeye götüreceği büyük bir gizem. 2003’te yayınlanan üçüncü filmden sonra aradan geçen 17 yılda hikayenin Neo ve Trinity için neleri değiştireceğini de merak ediyoruz. Film için bir yayın tarihi ise hala açıklanmadı. Ancak prodüksiyonun gidişatına bağlı olarak 2020’nin sonu veya 2021’nin başları filmi görebileceğimiz olası tarihleri kapsıyor. Serinin ilk üç filmini yeniden hatırlamak istiyorsanız, üç filmin de Netflix kütüphanesinde yer aldığını hatırlatalım.

İlginizi çekebilir

Netflix’in Eylül 2019 ajandası