reklamı kapat

POPÜLER

Android vivaldi beta

Android kullanıcılarının hoşuna gidecek yeni tarayıcı [İndir]

Kişiselleştirilebilirliğiyle öne çıkan Vivaldi tarayıcı nihayet Android kullanıcılarıyla buluşuyor. Uygulama deneyiminizi geliştirmeye hazırlanıyor.

Android kullanıcıları yepyeni bir tarayıcı alternatifine daha kavuşuyor. Mevcut tarayıcı deneyiminizi geliştirmek, zenginleştirmek ve daha da önemlisi çok daha kişisel hale getirmek isterseniz imdadınıza Vivaldi koşuyor. Opera’nın eski geliştiricileri tarafından ortaya konulan Vivaldi, bir süredir PC’ler için zaten hayatımızda. Şimdi de bu tarayıcı mobile geçişini gerçekleştiriyor. Play Store’da beta versiyonuyla boy gösteren tarayıcı standartların dışına çıkmak isteyenlere hitap ediyor.

Tarayıcının öne çıkan yetenekleri arasında Kısayol (Speed Dials) menüsü yer alıyor. Bu menüde, tarayıcıda düzenli ziyaret ettiğiniz siteleri listeleyip, işleri kolaşlaştırabiliyorsunuz. Tek tuşla erişim sunan bu menünün yanı sıra internette gezinirken, uygulama değiştirmeden not almanızı kolaylaştıran ayrı bir sekmesi daha bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vivaldi Beta Android için yayında

Ekran görüntüsü almayı da çeşitlendiren Vivaldi’yle iki alternatifiniz oluyor. Ya her cihazda olduğu gibi ekranda görünen alanı kaydedebiliyorsunuz ya da tüm sayfanın ekran görüntüsünü almasını sağlayabiliyorsunuz. Elbette gizli gezme modu bu tarayıcıda da yer alıyor. Arama motorları arasındaki geçişi de hiç olmadığı kadar kolaylaştıran tarayıcı, ara adımları atlayarak deneyimi de hızlandırıyor. Örneğin DuckDuckGo’da arama yapmak istiyorsanız adres çubuğuna “d” yazmanız yetiyor. Parolalarınızı, notlarını ve yer imlerinizi ise uçtan uca şifreleyerek tüm cihazlarınızda kullanılabilecek şekilde eşliyor. Diğer tarayıcılarda da olan okuyucu modu, yakın zamanda kapatılan tablar, indirilenler sekmesi gibi detaylar da elbette tarayıcıdaki yerini alıyor. Android için şimdilik beta versiyonu sunulan uygulamayı haberin sonundaki uygulama kutusundan indirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Opera’dan oyunculara özel tarayıcı