reklamı kapat

POPÜLER

Android için tarayıcı Opera

Android kullanıcılarına tarayıcı değiştirtecek yeni Opera özelliği [Dene]

Android kullanıcılarını hayli mutlu edecek Opera güncellemesi yayınlandı. Artık internet siteleri üzerindeki kontrol çok daha kolay.

Android kullanıcılarının en sık yaşadığı sorunlardan biri üçünücü parti eklenti ve yazılımların telefonlar için oluşturduğu risk. Tarayıcı çözümlerinde de durum farklı değil. Mobil tarayıcılar için sunulmuş reklam engelleme eklentileri her zaman güvenilir olmayabiliyor. Öte yandan Opera ve benzeri tarayıcılar artık bu soruna kendi çözümlerini getiriyor. En kullanıcı dostu çözümlerden biri ise Opera’dan geliyor. Android için 50. versiyon güncellemesiyle kullanıma sunulan reklam engelleme özelliği, girdiğiniz her internet sitesi için tek dokunuşla özelleştirilebiliyor. Bu sayede “reklam engelleme” eklentilerini istemeyen internet siteleri için basit bir şekilde özelliği kapatarak gezintiye ara vermeden devam edebiliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nasıl çalışıyor?

Sistem mantığı ise hayli basit. Yapmanız gereken tek şey internet arama çubuğunun en solunda yer alan yeşil kilit tuşuna dokunmak. Bu tuşa dokunduğunuzda, bulunduğunuz ekrandan ayrılmadan, ikinci bir panel açılıyor. Bu panelde reklam engellemeyi kapatabilir ya da yeniden açabilirsiniz.

Yeni güncelleme başka güzel özellikleri de beraberinde getiriyor. Bunlardan biri “picture in picture” özelliği. Android 8 ve üzeri sürümleri kullanan kullanıcılar artık gezinirken izledikleri videoyu da beraberinde diğer internet sayfalarına götürebiliyor. Bu sayede kesintisiz bir deneyim yaşanıyor ve çoklu görev özelliği geliştirilior. Mobil tarayıcıyı Android için buradan indirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

iPhone için Opera Touch tanıtımı