reklamı kapat

POPÜLER

Opera Touch iPad

Yenilikçi mobil tarayıcı Opera Touch, iPad için de çıktı [İndir]

Dünyanın en popüler internet tarayıcılarından Opera, yeni mobil tarayıcısını iPad kullanıcıları için de indirmeye sundu. Opera Touch kapsama alanını artırmaya devam ediyor.

İlk olarak Android tarafına gelen, daha sonra ise iPhone’lar için kullanıma çıkan Opera Touch, an itibariyle iPad modelleri için de yayımlandı. Oldukça modern bir arayüzü bulunan Opera Touch, gözünü direkt olarak yerleşik tarayıcı Safari‘nin yerine dikiyor. Bu tarayıcı ilk olarak arama hızınızı çok ciddi oranda artırıyor. Touch açıldığı zaman direkt olarak arama / adres çubuğu seçili ve klavye açılmış şekilde karşınıza çıkıyor. Yeni tarayıcı tek elde kullanımı da oldukça kolay hale getiriyor. Bu kolaylık Touch bünyesine eklenen özel buton ile sağlanıyor. Ekranın altında yer alan bu butona basılarak açılan tüm sayfalar arasında hızlıca gezilebiliyor. Ayrıca yeni bir arama yapmak ya da sayfa açmak için de ekranın en üstündeki adres çubuğuna ulaşmak gerekmiyor. Aynı zamanda sayfa yenileme ve kapatma seçeneklerini de buraya koyan firma, kullanışlı bir yapıyı hayat geçiriyor. Bilgisayarda açılan sayfaları mobile, mobilde açılan sayfaları da bilgisayara aktarabilen tarayıcı, burada QR kod temelli bir bağlantı kuruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Opera Touch, iPad kullanıcıları memnun edecek

Tamamen ücretsiz olan tarayıcı, aynı zamanda yeni bir gizli mod da sunuyor. Açıldığı zaman arayüzü koyu hale getiren bu mod, yaptığınız aramaların ya da girdiğiniz sayfaların kaydını tutmuyor. Bu mod aynı zamanda girdiğiniz sitelerin sizi takip etmesini de önlüyor. Ancak bu gizli altyapı sadece tarayıcı özelinde çalışıyor. Yani girilen siteler internet servis sağlayıcı tarafından istenirse görülebiliyor. Uygulamaya aşağıda ulaşabilirsiniz.

İlgili Video