reklamı kapat

POPÜLER

Opera Touch
Opera Touch
Opera Touch
Opera Touch

Opera’dan Android dünyasına özel yenilikçi tarayıcı: Touch [Video]

Dünyanın en popüler internet tarayıcılarından Opera, alandaki deneysel çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu sefer ise şimdilik Android dünyasına özel yeni tarayıcı Touch karşımıza çıkıyor.

Oldukça modern bir arayüzü bulunan Opera Touch, özellikle arayüzüyle dikkatleri üzerine çekiyor. Yeni tarayıcı ilk olarak tek elde gezinmeyi çok kolay hale getiriyor. Büyüyen ekranlı telefonlarda zorlaşan bu durum, yeni tarayıcıda eklenen özel buton ile inanılmaz hızlı hale geliyor. Ekranın altında yer alan bu butona basılarak, açılan tüm sayfalar arasında hızlıca gezilebiliyor. Aynı zamanda sayfa yenileme ve kapatma seçeneklerini de buraya koyan firma, gerçekten güzel bir kontrol yapısı kurmuş görünüyor. Bilgisayarda açılan sayfaları mobile, mobilde açılan sayfaları da bilgisayara aktarabilen tarayıcı, ilk açılışıyla ekranıyla da fark yaratıyor.

Diğer tarayıcılardan farklı olarak Touch, açıldığı zaman direkt olarak arama / adres çubuğu seçili ve klavye açılmış şekilde kullanıcıları karşılıyor. Bu da hemen içeriğe ulaşmak adına 1-2 saniyelik de olsa bir zaman kazancı anlamına geliyor. Ayrıca yeni bir arama yapmak ya da sayfa açmak için de ekranın en üstündeki adres çubuğuna ulaşmak gerekmiyor. Yukarıda bahsettiğimiz tek el için konulan buton ile hızlı arama yapılabiliyor. Ayrıca masaüstü sürüme QR kod taraması ile kolayca bağlanılabiliyor. Bu da “parola / şifre” gerekliliğini ortadan kaldırıyor.

Opera Touch çok akılcı bir tarayıcı

Dediğimiz gibi şimdilik Android‘de özel olarak tarayıcı, ilerleyen süreçte iOS için de kullanıma çıkacak. Bu konuda tarih vermeyen firma, mevcut mobil tarayıcısını da geliştirmeye devam edeceğini belirtiliyor. Yeni tarayıcıya aşağıdan ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

Video