reklamı kapat

POPÜLER

Opera 64

Güvenliği ve sayfa açılma hızını artıran Opera 64 çıktı [Video]

Dünyanın en çok kullanılan tarayıcıları arasında başı çeken Opera, yeni sürümüyle hem güvenliği hem de hızı artırıyor. İşte detaylar;

Chrome ile benzer şekilde Chromium temelli internet tarayıcısı Opera, güncellenmeye devam ediyor. Sürekli olarak daha gelişmiş hale getirilen tarayıcı, bu sefer 64. sürümü ve getirdikleriyle gündemde yer alıyor. 64. sürüm gerçekten önemli çünkü yukarıda da dediğimiz gibi güvenliği artırırken sayfa açılma süresini azaltıyor. Yeni sürüm içerisinde artık bir “tracker” engelleme sistemi bulunuyor. Bu sistem sayesinde internet üzerindeki hareketleriniz siteler tarafından takip edilemiyor. Burada “EasyPrivacy Tracking Protection” listesinden yararlanılıyor. Bu yeni özelliği yerleşik reklam engelleme ile birlikte sunan firma, bu altyapı sayesinde sitelerin yüzde 20 oranında daha hızlı açıldığını aktarıyor. Bu detay kullanıcılar için çok güzel görünürken, biliyorsunuz tarayıcısı içerisinde ücretsiz VPN de yer alıyor. Takip engelleme ve VPN ile internet güvenliği / kişisel mahremiyet iyice artırılabiliyor. Elbette kişilerin isteğine göre kapatılıp açılabilen bu özellikler yanında 64. sürümde ufak başka değişiklikler de bulunuyor. Artık tarayıcıda bir ekran görüntüsü alınarak metin ve GIF’ler ile anlık olarak “Meme” haline getirilebiliyor. Bu ilginç ve eğlenceli görünüyor. Opera 64 ile ayrıca artık internet sitelerinin tamamından ekran görüntüsü de alınabiliyor. Bu da çok kullanışlı duruyor.

Opera 64
Opera 64
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Opera 64 gerçekten önemli bir güncelleme

Opera’ya Mac ve Windows için ücretsiz olarak buradan ulaşabilirsiniz. Opera’nın mobil sürümlerinin olduğunu da belirtelim. Tarayıcı bu sürümler arasında senkronizasyon gerçekleştirebiliyor.